در ادامه تنش‌های مرزی میان افغانستان و ایران،وزیر امور داخله‌ ایران بار دیگر خواستار رعایت قوانین مرزی از سوی نیروهای مرزی افغانستان شده‌است. درهمین‌حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که نیروهای مرزی افغانستان آموزش دیده‌اند و گام‌های اولی را در تنش‌های مرزی نیروهای ایران برداشته است. وی همچنان تاکید که این مشکل از طریق […]

در ادامه تنش‌های مرزی میان افغانستان و ایران،وزیر امور داخله‌ ایران بار دیگر خواستار رعایت قوانین مرزی از سوی نیروهای مرزی افغانستان شده‌است.

درهمین‌حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که نیروهای مرزی افغانستان آموزش دیده‌اند و گام‌های اولی را در تنش‌های مرزی نیروهای ایران برداشته است. وی همچنان تاکید که این مشکل از طریق گفت‌وگو حل می‌شود. از سویی‌هم، شماری از آگاهان سیاسی خواستار حل تنش‌های مرزی از طریق سیاسی شدند.

از زمان تسلط حکومت سرپرست بر افغانستان، نیروهای مرزی ایران و افغانستان چندین‌بار درگیر شده‌اند که تلفاتی جانی را در پی داشته است. در این حال، احمد وحیدی، وزیر امور داخله‌ ایران با نگرانی از ادامه تنش‌ها، می‌گوید که در آخرین دور گفت‌وگوها با مقام‌های حکومت سرپرست، به آنان تذکر داده‌اند که باید متوجه افراد که درمرزها مقرر می‌کنند، باشند. آقای وحیدی همچنان افزوده همانگونه که کشور ایران از مرز دفاع می‌‌کند و اجازه‌ تخطی به‌کسی را نمی‌دهند، باید نیروهای مرزی افغانستان نیز این قوانین را رعایت کند.

در همین‌حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که نیروهای مرزی افغانستان آموزش دیده‌اند و گام‌های اولی را در تنش‌های مرزی نیروهای ایران برداشته است. وی همچنان تاکید که این مشکل از طریق گفت‌وگو حل می‌شود.

این در حالی‌است که اخیرا محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع با اشاره به این تنش‌های اخیر میان ایران و افغانستان گفته است که افغانستان خواستار جنگ با همسایگان نیست و گفت‌وگوها و مذاکره را راه ‌حل معقول برای مشکلات مرزی است.