پس از سفر آصف درانی نماینده ویژه‌ی پاکستان به‌افغانستان، وزارت امور خارجه پاکستان می‌گوید که امیدوار است حکومت سرپرست به‌وعده‌های خود در زمینه مبارزه با تروریزم عمل کند. زهرا بلوچ، سخنگوی این وزارت در گفت‌وگو با رسانه‌ها در پاسخ به سوالی در مورد استفاده از خاک افغانستان در ارتباط با حملات اخیر در پاکستان گفت […]

پس از سفر آصف درانی نماینده ویژه‌ی پاکستان به‌افغانستان، وزارت امور خارجه پاکستان می‌گوید که امیدوار است حکومت سرپرست به‌وعده‌های خود در زمینه مبارزه با تروریزم عمل کند.

زهرا بلوچ، سخنگوی این وزارت در گفت‌وگو با رسانه‌ها در پاسخ به سوالی در مورد استفاده از خاک افغانستان در ارتباط با حملات اخیر در پاکستان گفت که پاکستان نگرانی‌های خود را با مقام‌های حکومت سرپرست در میان گذاشته و به آن ادامه خواهد داد. سخنگوی وزارت خارجه پاکستان همچنان افزوده که پاکستان در موارد متعدد و در هر تعامل مهمی که بین پاکستان و مقام‌های افغانستان صورت گرفته، این موضوع را با مقام‌های این کشور مطرح کرده است:موضوع تروریزم، موضوع نگرانی جدی پاکستان است. حکومت سرپرست در مبارزه با تروریزم به پاکستان و جامعه جهانی تعهداتی داده و به آنها اطمینان داده است که از خاک این کشور علیه پاکستان استفاده نخواهد شد″.

همزمان با این، اکسپرس تریبون، از قول منابع آگاه گزارش داده که مولوی عبدالکبیر، معاون ریاست ولوزاری حکومت سرپرست به درانی گفته است که پاکستان صلح را بر جنگ ترجیح دهد. او افزوده که با توجه به‌تجربه‌ی تلخ جنگ در افغانستان، به پاکستان توصیه می‌کند که مسیر مذاکرات را در پیش بگیرد.

از سویی‌هم، سفیر پاکستان در واشنگتن با رییس کمیته روابط خارجی مجلس امریکا درباره افغانستان گفت‌وگو کرده‌است. مایکل مک کال در این نشست بر مشارکت قوی پاکستان و امریکا درباره مسایل افغانستان، پناهندگان و تروریسم تاکید کرده است.

با این حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست می گوید که حکومت سرپرست اجازه نمی‌دهد که از خاک کشور علیه پاکستان استفاده شود.

آصف درانی، نماینده ویژه‌ی پاکستان در امور افغانستان، از ۱۹ تا ۲۱ جولای در کابل بود و در مورد موضوعات مختلف از جمله مسایل امنیتی با مقام‌های حکومت سرپرست گفت‌وگو کرد.