مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان در واکنش به آتش زدن قرآن کریم در کشورهای سویدن و دنمارک و نیز گرامیداشت از هشتمین روز ماه محرم همایشی را در کابل برگزار کرد. رییس عمومی این مرکز عاملان آتش‌زدن قرآن را دشمنان اسلام و مسلمانان توصیف کرد. وی همچنان دلیل محدودیت‌های وضع شده از سوی حکومت […]

مرکز فعالیت‌های فرهنگی – اجتماعی تبیان در واکنش به آتش زدن قرآن کریم در کشورهای سویدن و دنمارک و نیز گرامیداشت از هشتمین روز ماه محرم همایشی را در کابل برگزار کرد.

رییس عمومی این مرکز عاملان آتش‌زدن قرآن را دشمنان اسلام و مسلمانان توصیف کرد. وی همچنان دلیل محدودیت‌های وضع شده از سوی حکومت کنونی به‌عزاداران حادثه کربلا را تهدیدات امنیتی عنوان کرد. درهمین‌حال، مسوول این نهاد در کابل عمل کردن بر قرآن را از سوی مسلمانان جواب دندان‌شکن به‌دشمنان اسلام و قرآن خواند.

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، به‌مناسبت محکومیت به‌آتش زدن قرآن در سویدن و دنمارک و همچنان گرامی‌داشت از هشتمین روز ماه محرم همایشی را زیر عنوان ثقلین؛ توسل پیروان و تعدی دشمنان، پیام‌ها و پیامدها، برگزار کرد.

در این همایش حسینی مزاری، رییس کل مراکز تبیان در افغانستان عاملان به آتش‌زدن قرآن را دشمنان همیشه‌گی اسلام و مسلمانان خوانده و گفت که با آنکه کشور‌های کفری همواره از همه ابزار برای ضربه زدن به قرآن و اسلام استفاده کرده‌اند، ولی مکررا با شکست مواجه شده‌اند.

مزاری همچنان درکنار اینکه خواهان برقراری امنیت سرتاسری و رشد اقتصاد در کشور شد، دلیل محدودیت‎های وضع شده از سویی حکومت کنونی به‌عزاداران حادثه کربلا را تهدیدات امنیتی عنوان کرد. وی همچنان برای رهایی مردم کشور از تهاجم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، آموزشی و آگاهی‌دهی را کار ساز خواند.

همچنان، مسوول مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل در سخنرانیش در این همایش با بیان ارزش و جایگاه قرآن در جامعه اسلامی، عمل کردن بر قرآن را از سوی مسلمانان جواب دندان‌شکن به‌دشمنان اسلام و قرآن خواند.

در بخشی از این همایش، محمد عارف اسلمی، یکی از تن عالمان دین، قرآن را کتاب کامل و پیامبر را معلم اخلاق برای بشریت خواند.

گفتنی‌است که در رویدادهای پی‌درپی قران کریم در کشورهای سویدن و دنمارک آتش زده شد و این امر واکنش‌های گسترده کشورهای اسلامی را در پی داشت. حکومت کنونی کشور نیز در واکنش به آتش زدن قرآن در سویدن سفارت این کشور در افغانستان را بست.