دونالد ترمپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا خروج از افغانستان را شرم‌‌آورترین لحظه تاریخ این کشور دانسته‌است. رئیس‌جمهور پیشین امریکا همچنان مدعی شد که افغانستان در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان تجهیزات نظامی در جهان است. دونالد ترمپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا و از نامزدان حزب جمهوری‌‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته که خروج از افغانستان […]

دونالد ترمپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا خروج از افغانستان را شرم‌‌آورترین لحظه تاریخ این کشور دانسته‌است. رئیس‌جمهور پیشین امریکا همچنان مدعی شد که افغانستان در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان تجهیزات نظامی در جهان است.

دونالد ترمپ، رئیس‌جمهور پیشین امریکا و از نامزدان حزب جمهوری‌‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفته که خروج از افغانستان شرم‌آورترین لحظه تاریخ این کشور است. او افزود که با خارج کردن سراسیمه نظامیان امریکایی از افغانستان ایالات متحده به ارزش ۸۵ میلیارد دالر تجهیزات در این کشور جا گذاشت است. آقای ترمپ همچنان گفته افغانستان در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین فروشندگان تجهیزات نظامی در جهان است. آقای ترامپ در ایالت پنسیلوانا گفت که در مدت بیش از یک‌ونیم سال حکومت وی یک سرباز امریکایی هدف تیراندازی قرار نگرفت: «در هجده ماه یک سرباز امریکایی در افغانستان هدف تیراندازی قرار نگرفت یا کشته نشد، اما وقتی که این شخص (جو بایدن) روی‌کار آمد و ابتدا شروع به بیرون کشیدن سربازان کرد، ۱۳ سرباز فوق‌العاده ما کشته شدند».

در همین حال، شماری از آگاهان سیاسی می‌گویند که خروج نیروهای نطامی امریکا از افغانستان به‌گونه‌ سراسیمه نه، بل به اساس برنامه مشخص اجرا شده‌است.

گفتنیست که به‌‌رغم حمایت بایدن مبنی بر خروج فاجعه‌بار این کشور از افغانستان، شمار زیادی از مقام‌های کنونی و پیشین امریکا از این تصمیم رئیس‌جمهور امریکا بارها انتقاد کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv