مسئولان اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست، ازبرگزاری نشستی مهم در هفته پیش درباره تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن بر افغانستان، خبر می‌دهند. معین علمی وزرات تحصیلات عالی، در این نشست گفت که افغانستان در تغییرات اقلیمی و گازهای گلخانه‌یی ۰.۸ درصد نقش داشته، اما در رده ششم آسیب‌پذیری اقلیمی قرار دارد. ازسوی هم رئیس تغییرات […]

مسئولان اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست، ازبرگزاری نشستی مهم در هفته پیش درباره تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن بر افغانستان، خبر می‌دهند. معین علمی وزرات تحصیلات عالی، در این نشست گفت که افغانستان در تغییرات اقلیمی و گازهای گلخانه‌یی ۰.۸ درصد نقش داشته، اما در رده ششم آسیب‌پذیری اقلیمی قرار دارد. ازسوی هم رئیس تغییرات اقلیم اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست در این نشست از سازمان‌های بین‌‌المللی خواست تا پروژه‌های نیمه‌تمام در بخش محیط زیست را دوباره از سر گرفته و تمام کنند.

مسئولان وزرات تحصیلات عالی و اداره ملی حفاظت محیط زیست، در یک نشست خبری مشترک، از برگزاری نشستی پیرامون تغییرات اقلیمی درجریان هفته پیش رو در دانشگاه ننگرهار خبر دادند. لطف‌الله خیرخواه معین وزارت تحصلات عالی برگزاری این نشست را برای تغییرات اقلیمی کشور حیاتی عنوان کرد و گفت که افغانستان در تغییرات اقلیمی و گازهای گلخانه‌یی ۰.۸ درصد نقش داشته، اما در رده ششم آسیب‌پذیری اقلیمی قرار دارد. آقای خیرخواه افزود که حکومت مکلف است که برای مردم دراین زمینه اطلاع‌رسانی کنند.

همچنان، عبدالسلام حقانی، معین مالی و اداری اداره ملی حفاظت محیط زیست در این نشست گفت که استفاده از جنگ‌افزار و بمب‌ها در جریان سال‌های گذشته از سوی کشورهای دیگر به افغانستان، یکی از علت‌های تغییرات آب‌وهوایی در افغانستان است. وی همچنان، افزود که این اداره تمام توان و تخصص خود برای حفاظت از محیط زیست را به کار خواهد گرفت.

از سوی هم روح‌الله امین، رئیس تغییرات اقلیم در اداره‌ ملی حفاظت محیط زیست، گفت که تاکنون تلاش‌های‌شان برای تطبیق پروژه‌های جامعه‌‌ جهانی به‌دلیل به‌رسمیت‌شناخته‌نشدن حکومت سرپرست از سوی جهان، نتیجه نداده‌‌است؛ اما با آن هم آنان از جهان انتظار دارند که بدون درنظرگرفتن مسائل سیاسی، پروژه‌های را که در بخش محیط زیست کشور حیاتی است تطبیق کند.

این در حالی‌است که سال گذشته نمایندگان افغانستان به‌دلیل نداشتن حکومت مشروع نزد جامعه‌ جهانی، از شرکت در نشست جهانی تغییرات اقلیمی در مصر محروم مانده بود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv