مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با نمایندگان نهادهای خیریه ترکی در افغانستان دیدار کرده و بیان کرده که مردم این کشور در بخش‌های مختلف به کمک نیاز دارند. نمایندگان خیریه ترکی اظهار کرده‌اند که خدمات مختلف را به شهروندان نیازمند افغانستان ارائه می‌دهند. مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با مسئولان و نمایندگان نهادهای خیریه فعال […]

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با نمایندگان نهادهای خیریه ترکی در افغانستان دیدار کرده و بیان کرده که مردم این کشور در بخش‌های مختلف به کمک نیاز دارند. نمایندگان خیریه ترکی اظهار کرده‌اند که خدمات مختلف را به شهروندان نیازمند افغانستان ارائه می‌دهند.

مولوی عبدالکبیر معاون سیاسی ریاست‌الوزرا با مسئولان و نمایندگان نهادهای خیریه فعال ترکی در افغانستان دیدار کرده و گفته که مردم افغانستان در بخش‌های مختلف به کمک نیاز دارند. ارگ امروز شنبه (۱۸ حمل) در خبرنامه‌ای گفته که مسئولان نهادهای خیریه در مورد فعالیت‌های شان در افغانستان معلومات داده‌اند. براساس خبرنامه ارگ، آن‌ها گفتند که به شهروندان نیازمند افغانستان خدمات را در عرصه‌های بازسازی، کمک به یتیمان، توزیع مواد خوراکی، صحت و سایر بخش‌ها ارائه می‌کنند و اطمینان داد که من‌حیث نهادهای غیر سیاسی به فعالیت‌های‌شان ادامه می‌دهند. خبرنامه می‌افزاید که مسوولان نهادهای خیریه ترکی، همچنان تأکید کردند که در بخش‌های ایجاد فرصت‌های شغلی به زنان بی‌سرپرست نیز کمک می‌کنند.

در همین حال، شماری از فعالان حقوق زن می‌گویند که بدون کار زنان هیچ جامعه‌ به پیشرفت و ترقی دست نخواهد یافت.

معاون سیاسی ریاست‌الوزرا در این دیدار با قدردانی از فعالیت نهادهای خیریه ترکیه در کشور، از همکاری همه‌جانبه به آن‌ها اطمینان داد و گفت، با تأمین امنیت سراسری در افغانستان زمینه خوبی برای کارهای خیریه و سرمایه‌گذاری‌ فراهم شده‌است.

مولوی عبدالکبیر با اشاره به کمک به مردم افغانستان در برخی زمینه‌ها، گفته که بخاطر نابسامانی‌های چند دهه گذشته، مردم افغانستان در بخش‌های مختلف به کمک ضرورت دارند. همچنان در خبرنامه ارگ آمده‌است که آقای کبیر ترکیه را دوست افغانستان یاد کرده و ضمن تأکید بر روابط مثبت میان دو کشور، کمک‌های ترکیه به افغانستان را مهم خوانده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv