وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده است که درپی جاری شدن سیلاب در چندین ولایت طی چند روز اخیر، هفت تن جان باخته‌اند. شفیع‌الله رحیمی، سخنگوی این وزارت می‌گوید که این سیلاب در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، لوگر، کاپیسا، پروان و میدان ‌وردک جاری شده‌است.وی تاکید می‌کند که درپی این سیلاب بیش از […]

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده است که درپی جاری شدن سیلاب در چندین ولایت طی چند روز اخیر، هفت تن جان باخته‌اند.

شفیع‌الله رحیمی، سخنگوی این وزارت می‌گوید که این سیلاب در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، لوگر، کاپیسا، پروان و میدان ‌وردک جاری شده‌است.وی تاکید می‌کند که درپی این سیلاب بیش از ۳۰ خانه‌ مسکونی و هزار جریب زمین کشاورزی را نیز تخریب کرده‌است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده که بر اثر جاری ‌شدن سیلاب در ولایت‌های پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، لوگر، کاپیسا، پروان و میدان ‌وردک در پنج روز اخیر، هفت تن جان باخته‌‌اند و ۹ نفر دیگر زخمی شده‌‌اند. این وزارت با نشر ویدیویی گفته است که این حوادث بین روزهای هفتم تا یازدهم ماه سرطان رخ داده‌است.

به‌گفته وی سیلاب در این ولایت‌‌ها بیش از ۳۰ خانه‌ مسکونی و هزار جریب زمین کشاورزی را نیز تخریب کرده‌است. همچنین در این حوادث صد رأس مواشی نیز تلف شده‌اند.

این در حالی‌است که افغانستان در سال جاری گواه حوادث طبیعی از جمله زمین‌لرزه و سیلاب‌های مرگ‌‌بار بوده است. اداره هماهنگ‌کننده کمک‌‌های بشری ملل متحد در افغانستان گفته که، میزان آسیب‌‎پذیری افغانستان در برابر حوادث طبیعی افزایش یافته است.