سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران روز 〈چهارشنبه،۱۵ سنبله〉 در نشستی در خراسان جنوبی خواهان گسترش روابط اقتصادی ایران با افغانستان شد. ابراهیم رییسی تاکید کرد که باید موانعی که نمی‌خواهد با افغانستان دادوستد شود، برطرف شود. او مبادله کالا بین ایران و افغانستان را فرصتی برای هر دو کشور خوانده و گفته مرز فرصت برای […]

سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران روز 〈چهارشنبه،۱۵ سنبله〉 در نشستی در خراسان جنوبی خواهان گسترش روابط اقتصادی ایران با افغانستان شد.

ابراهیم رییسی تاکید کرد که باید موانعی که نمی‌خواهد با افغانستان دادوستد شود، برطرف شود. او مبادله کالا بین ایران و افغانستان را فرصتی برای هر دو کشور خوانده و گفته مرز فرصت برای هر دو طرف است.

او به‌فعال شدن بازارچه‌های مرزی اشاره کرده و به استاندار خراسان جنوبی و مسوولان ایران توصیه کرده که فرصت را از دست ندهند. ابراهیم رییسی تاکید کرد که دولت ایران باید پای بخش خصوصی را به‌بخش معادن باز کند.

این در حالی‌است که گمرک ایران اواخر ماه سرطان سال جاری اعلا کردم کرد که پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان ارزش مجموعی تجارت میان دو کشور یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دالر بوده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv