برنامه توسعه‌‌ای سازمان ملل متحد ″یو ان دی پی″ از برگزاری دوره آموزشی سه روزه در بخش تجارت‌های کوچک ومتوسط برای ۲۵ زنان تجارت پیشه در کشور خبر می‌دهد. این سازمان می‌گوید که این زنان در جمع ۶۰ تن از باشنده‌های کابل، پروان و وردک شامل اند که در این آموزش سهم گرفته اند. این […]

برنامه توسعه‌‌ای سازمان ملل متحد ″یو ان دی پی″ از برگزاری دوره آموزشی سه روزه در بخش تجارت‌های کوچک ومتوسط برای ۲۵ زنان تجارت پیشه در کشور خبر می‌دهد.

این سازمان می‌گوید که این زنان در جمع ۶۰ تن از باشنده‌های کابل، پروان و وردک شامل اند که در این آموزش سهم گرفته اند. این زمینه‌های آموزشی در حالی فراهم می‌شود که زنان و دختران از حق آموزش، تحصیل و کار محروم اند. اما مقام‌های حکومت سرپرست همواره می‌گویند که دنبال فراهم‌سازی زمینه کار برای زنان در چهار چوب شریعیت اسلامی هستند.

درهمین‌حال، برنامه توسعه‌ای سازمان ملل متحد می‌گوید که این اداره تلاش دارد بانوان افغانستان در این دوره آموزشی، در بخش تبلیغات آنلاین، برندسازی و فروش اینترنتی آموزش بیبینند.

زنان تجارت پیشه افغانستان می‌گویند وضعیت وخیم اقتصادی در کشور سبب کندی فروشات آنان نسبت به گذشته شده و نگرانی می‌کنند که در صورت ادامه این روند، آنان قادر به ادامه کسب‌وکار نخواهند بود. آنان همچنان از حکومت سرپرست خواهان فراهم‌سازی زمینه کار و بازار برای فروش محصولات‌شان استند.

این دوره آموزشی تجاری برای زنان در حالی برگزار می‌شود که حکومت سرپرست کار زنان و دختران در موسسات غیردولتی خارجی و داخلی را منع کرده و چندی پیش فعالیت آرایشگاه‌های زنان را هم در سراسر کشور متوقف کرد.