در ادامه کمک نهادهای امدادگران بین‌المللی به‌نیازمندان کشور، سازمان جهانی خوراک اعلام کرده است که در سال جاری میلادی برای ۱۵ میلیون تن در افغانستان کمک غذایی برای نجات زندگی آنان فراهم کرده‌است. این نهاد با نشر توییتی نگاشته که به‌خانواده‌ها تنها براساس نیازمندی‌ها و آسیب‌پذیری آنان کمک می‌کند. سازمان جهانی خوراک تاکید کرده‌است که […]

در ادامه کمک نهادهای امدادگران بین‌المللی به‌نیازمندان کشور، سازمان جهانی خوراک اعلام کرده است که در سال جاری میلادی برای ۱۵ میلیون تن در افغانستان کمک غذایی برای نجات زندگی آنان فراهم کرده‌است.

این نهاد با نشر توییتی نگاشته که به‌خانواده‌ها تنها براساس نیازمندی‌ها و آسیب‌پذیری آنان کمک می‌کند. سازمان جهانی خوراک تاکید کرده‌است که سازمان‌های همکار این نهاد برای پیدا کردن مستحقین، سرورس خانه‌به‌خانه را انجام می‌دهد:برنامه جهانی غذا تنها بر اساس نیازها و آسیب‌پذیری از خانواده‌ها حمایت می‌کند. نهادهای همکاری ما خانه‌به‌خانه می‌روند و نیازمندان را شناسایی می‌کنند. در سال جاری، برنامه جهانی غذا از بیش از ۱۵ میلیون تن در افغانستان با کمک‌های غذایی نجات‌بخش، حمایت کرده‌است″.

در همین‌حال، شماری از باشنده‌گان پایتخت می‌گویند که آنان تاکنون کمکی از سوی نهادهای امدادگر بین‌المللی دریافت نکرده‌اند و با روزگار دشوار در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

گفتنی‌است که براساس آمارهای سازمان ملل متحد، دست‌کم ۲۹ میلیون تن در افغانستان نیاز بی‌درنگ به‌کمک‌های بشردوستانه دارند و برای کمک به آنان به چیزی حدود ۲٫۲ میلیارد دالر بودجه  نیاز است. این در حالی‌است که سازمان جهانی خوراک پیش از این اعلام کرده بود که به‌دلیل کاهش کمک‌های مالی، از میان ۱۵ میلیون فرد آسیب‌پذیر تنها به پنج میلیون تن می‌تواند کمک کند؛ اما در صورتی که بودجه مورد نیاز فراهم نشود، تا پایان ماه اکتبر میزان کمک‌ها به‌افراد آسیب‌پذیر به‌صفر می‌رسد.