سرپرست وزارت دفاع گزارش‌‌ها درباره حضور القاعده در افغانستان را تکذیب کرده‌است. محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع با تکذیب گزارش‌‌ها درباره حضور القاعده در افغانستان و همکاری با امریکا علیه این شبکه گفته که امارت اسلامی نیاز به همکاری امریکا ندارد. مجاهد در گفت‌وگوی با شبکه خبری العربیه داعش را فتنه‌ علیه امت اسلامی […]

سرپرست وزارت دفاع گزارش‌‌ها درباره حضور القاعده در افغانستان را تکذیب کرده‌است.

محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع با تکذیب گزارش‌‌ها درباره حضور القاعده در افغانستان و همکاری با امریکا علیه این شبکه گفته که امارت اسلامی نیاز به همکاری امریکا ندارد. مجاهد در گفت‌وگوی با شبکه خبری العربیه داعش را فتنه‌ علیه امت اسلامی خواند و هر گونه ارتباط حکومت کنونی در حمله امریکا به ایمن‌الظواهری، رهبر پیشین القاعده در کابل را رد کرده و گفته است که داعش در صفوف‌شان حضور ندارد.

این در حالی‌است که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران گفته است که داعش از کشورهای سوریه، عراق و لبیا به افغانستان منتقل شده‌است و این امری را چالش در مقابل حکومت سرپرست افغانستان خوانده‌است.

وزارت خارجه نیز اظهارات وزیر خارجه ایران را رد کرده و گفته که این کشور اگر اسناد در این مورد دارد، با حکومت سرپرست شریک کند.

همزمان با این، شماری از آگاهان مسایل سیاسی القاعده را یک چالش بین‌المللی خوانده و امریکا را حامی این گروه می‌دانند. آنان می‌گویند که تروریزم بزرگ‌ترین چالش برای حکومت کنونی افغانستان است.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل در گزارشی نوشت که میان حکومت کنونی، شبکه القاعده و تحریک طالبان پاکستان ارتباط قوی وجود دارد. اظهاراتی که همواره از سوی مقام‌های حکومت سرپرست رد شده‌است.