امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه روز شنبه در راس هیاتی برای گفت‌وگو با مقام‌های امریکایی به‌قطر رفته است. امیرخان متقی پیش از سفر به دوحه، گفت که در دیدار با مقام‌های امریکایی درباره لغو تحریم‌ها، فهرست سیاه، آزادسازی دارایی‌های افغانستان و نقض حریم هوایی گفت‌وگو می‌کند. متقی همچنان بیان کرد که در جریان سفر […]

امیر خان متقی سرپرست وزارت خارجه روز شنبه در راس هیاتی برای گفت‌وگو با مقام‌های امریکایی به‌قطر رفته است. امیرخان متقی پیش از سفر به دوحه، گفت که در دیدار با مقام‌های امریکایی درباره لغو تحریم‌ها، فهرست سیاه، آزادسازی دارایی‌های افغانستان و نقض حریم هوایی گفت‌وگو می‌کند.

متقی همچنان بیان کرد که در جریان سفر به‌دوحه با شماری از مقام‌های حکومت قطر نیز درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو خواهد کرد.

وزارت خارجه امریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که تام وست، و رینا امیری، نمایندگان ویژه‌ی امریکا برای افغانستان با نمایندگان حکومت سرپرست و متخصصان تکنوکرات وزارت‌های کلیدی حکومت سرپرست در دوحه دیدار خواهند کرد. این وزارت گفته که دو طرف در مورد امنیت، مواد مخدر و حقوق زنان گفت‌وگو می‌کنند.

گفتنی‌است که امیرخان متقی، در هنگام سفر به‌دوحه، در گفت‌وگو با رسانه‌ها گزارش اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر وجود گروه‌های تروریستی از جمله القاعده در افغانستان را رد کرد. او بار دیگر تاکید کرد که هیچ تهدیدی متوجه کشورهای خارجی نیست. پیش از این، در ماه حوت سال ۱۴۰۰ امیرخان متقی، با تام وست، نماینده ویژه‌ی امریکا برای افغانستان و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در ترکیه دیدار کرده بود.