با تسلط دوباره حکومت سرپرست بر افغانستان، هزاران جوان از کشور به‌‌صورت غیرقانونی، به‌کشورهای همسایه، به‌ویژه ایران و پاکستان، فرار کردند. جنگ، بیکاری، رسیدن به‌زندگی بهتر مواردی است که شهروندان کشور را مجبور به‌ترک کشورشان کرده‌است. در تازه‌ترین مورد هم، اخراج پناهجویان افغانستان از پاکستان واکنش‌های داخلی وخارجی را به‌همراه داشته‌است. سازمان عفو بین‌‌الملل نسبت […]

با تسلط دوباره حکومت سرپرست بر افغانستان، هزاران جوان از کشور به‌‌صورت غیرقانونی، به‌کشورهای همسایه، به‌ویژه ایران و پاکستان، فرار کردند.

جنگ، بیکاری، رسیدن به‌زندگی بهتر مواردی است که شهروندان کشور را مجبور به‌ترک کشورشان کرده‌است. در تازه‌ترین مورد هم، اخراج پناهجویان افغانستان از پاکستان واکنش‌های داخلی وخارجی را به‌همراه داشته‌است. سازمان عفو بین‌‌الملل نسبت به‌وضعیت مهاجران افغانستانی در پاکستان ابراز نگرانی کرده و با انتقاد جامعه جهان در راستا حمایت از مهاجران افغانستان می‌گوید که وضعیت پناهندگان افغانستان در پاکستان مورد توجه بین‌المللی قرار نگرفته است. بر اساس آمار کمیساری امور پناهندگان سازمان ملل متحد، بیش از سه میلیون و ۷۰۰ هزار مهاجر افغانستان در پاکستان به‌‌سر می‌‌برند که تنها یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن آنان اقامت رسمی دارند. شمار دیگری از اگاهان سیاسی برخورد پاکستان با پناهجویان افغانستان را ناعادلانه و خلاف اصول و قوانین بشری خوانده ومی‌افزایند که هرگاه برای موج عظیم مهاجرت راه حل جستجو نشود، این مساله کشور را دچار مشکلات بیشتر خواهد کرد. آنان نیز از کشورهای جهان می‌خواهند که برای مهاجران افغانستان در کشورهای‌شان شرایط بهتری را مهیا سازند. از سوی‌هم، ذبیح‌االله، مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که باید بر مهاجرات افغانستان برخورد انسانی صورت گیرد.

این در حالی‌است که پولیس پاکستان اخیرا اعلام کرده که حدود یک میلیون مهاجر افغانستانی را از این کشور اخراج خواهد کرد. به گفته پولیس این کشور طرح اخراج در سه مرحله اجرا خواهد شد. در مرحله اول تمام مهاجران غیرقانونی بدون اسناد و در مراحل بعدی مهاجران افغانستان با کارت اقامت از این کشور اخراج می‌شوند.

 


Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv