پس از به حاکمیت رسیدن حکومت کنونی حدود پنجاه فرمان محدودکننده بر زنان وضع شد و حال فرمان دیگر نیز به ان اضافه شده‌است، حکومت سرپرست با ارسال نامه‌ای کار زنان در موسسه‌های که با ریاست امور مهاجران و عودت کننده‌های ولایت کندهار کار می‌کرد را تا اطلاع بعدی متوقف کرد. این نامه که از […]

پس از به حاکمیت رسیدن حکومت کنونی حدود پنجاه فرمان محدودکننده بر زنان وضع شد و حال فرمان دیگر نیز به ان اضافه شده‌است، حکومت سرپرست با ارسال نامه‌ای کار زنان در موسسه‌های که با ریاست امور مهاجران و عودت کننده‌های ولایت کندهار کار می‌کرد را تا اطلاع بعدی متوقف کرد.

این نامه که از سوی ریاست امور مهاجرین و عودت کنندگان ارسال شده‌است، دلیل این کار را نقض اوامر حکومت کنونی از سوی ادارات کمک‌‌رسانی در ولسوالی سپین بولدک عنوان کرده‌است.

هم‌زمان با این شماری از فعالان عرصه حقوق زن ممنوعیت کار زنان را نگران‌کننده عنوان کرده و می‌گویند که منع کار زنان فاجعه‌بار است.

این فرمان در حالی صادر می‌شود که پیش از این، حکومت سرپرست در ماه جنوری سال روان میلادی گفته بود که روی رهنمودهایی کار می‌‌کند تا در چارچوب آن،‌ کارمندان زن در برخی فعالیت‌های کمک‌رسانی نیز فعالیت کنند، اما این رهنمود‌ها تا حالا نهایی نشده‌است.