صدها روز گذشت؛ اما، مکتب‌ها و دانشگاه‌ها به‌روی دختران افغانستان بازگشایی نشد، برعکس محدودیت‌های دیگری نیز بر آنان وضع شد. مقام‌های بلندپایه حکومت سرپرست در پاسخ به‌خواست‌های جهانیان، گاه این موضوع را در آستانه حل شدن می‌دانند، گاه آنرا به آینده‌های نامعلوم موکول می‌کنند و اخیرا اظهارات متفاوتی را به‌خورد شهروندان کشور و جهان می‌دهند. […]

صدها روز گذشت؛ اما، مکتب‌ها و دانشگاه‌ها به‌روی دختران افغانستان بازگشایی نشد، برعکس محدودیت‌های دیگری نیز بر آنان وضع شد.

مقام‌های بلندپایه حکومت سرپرست در پاسخ به‌خواست‌های جهانیان، گاه این موضوع را در آستانه حل شدن می‌دانند، گاه آنرا به آینده‌های نامعلوم موکول می‌کنند و اخیرا اظهارات متفاوتی را به‌خورد شهروندان کشور و جهان می‌دهند. امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی، آموزش دختران را از موضوعات داخلی کشور خوانده و افزوده که حکومت سرپرست در تلاش است تا به‌راه منطقی برای حل این موضوع  دست یابد و از اختلاف‌ها، جلوگیری شود. در این گفت‌وگو، سرپرست وزارت خارجه پشتی‌بانی و انتقال سلاح‌ از افغانستان به‌تحریک طالبان پاکستان را رد کرده و گفته است که خاک افغانستان در برابر کشورهای دیگر استفاده نخواهد شد. درهمین‌حال، برخی از کارشناسان حوزه سیاست می‌گویند که برای رفع نگرانی‌های جهان، باید حکومت سرپرست دولت فراگیری را که همه اقوام و اقلیت‌های مذهبی را در بر می‌گیرد، تشکیل دهد. این همه در حالی‌است که با گذشت بیش از دوسال از روی کار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان، تاکنون هیچ کشوری این حکومت را به‌عنوان حکومت مشروع افغانستان به‌رسمیت نشناخته است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv