شورای علمای کابل نشستی را در کابل برگزار کرد که در این نشست شمار زیادی از مقام‌های بلند پایه حکومت کنونی اشتراک کردند. سرپرست وزارت خارجه در این نشست با صراحت تمام بیان کرد که بی‌ثباتی افغانستان، دامنگیر جهان خواهد شد. آقای متقی در ادامه سخنانش ضمن اینکه گفت دیگر نمی‌خواهند که افغانستان میدان زورآزمایی […]

شورای علمای کابل نشستی را در کابل برگزار کرد که در این نشست شمار زیادی از مقام‌های بلند پایه حکومت کنونی اشتراک کردند.

سرپرست وزارت خارجه در این نشست با صراحت تمام بیان کرد که بی‌ثباتی افغانستان، دامنگیر جهان خواهد شد.

آقای متقی در ادامه سخنانش ضمن اینکه گفت دیگر نمی‌خواهند که افغانستان میدان زورآزمایی قدرت‌های برتر جهان باشد، ادعا کرد که امنیت افغانستان در منطقه بی‌مانند است. وی همچنین بار دیگر گفت گه شرط‌های جهان برای به‌رسمیت شناختن حکومت سرپرست، روشن نیست.

همزمان، سرپرست وزارت داخله یکی دیگر از سخنرانان مهم این مجلس بود که وی در سخنانش گفت، جنگ و جهاد آسان است؛ اما، آبادی کار بس دشوار است.

در پایان هم، شورای علمای کابل قطع‌نامه‌ای قراات کرد و در آن حکومت سرپرست را برای تعامل با جهانیان تشویق کرد و همچنین از کشورهای جهان خواستار تعامل نیک و مسوولانه با حکومت کنونی افغانستان شد. این همه در حالی‌است که با گذشت بیش از دوسال از تسلط دوباره حکومت سرپرست بر افغانستان، تاکنون هیچ کشوری حاکمان تازه افغانستان را با آغوش باز نپذیرفته اند. ایجاد دولت فراگیر، احترام به حقوق‌بشر به‌ویژه حقوق بانوان افغانستان و پیکار در برابر گروه‌های تروریستی از درشت‌ترین خواست‌های جهان برای در آغوش کشیدن حاکمان تازه افغانستان است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv