حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سی‌وهفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران اظهارداشت حکومت کنونی افغانستان از فرصتی که پس از اخراج آمریکا در این کشور به‌وجود آمده است برای خدمتی عادلانه و صادقانه به‌همه اقوام و مذاهب استفاده کند. وی افزود حکومت افغانستان باید اتهام قومیت‌گرایی را با رعایت حقوق […]

حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سی‌وهفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران اظهارداشت حکومت کنونی افغانستان از فرصتی که پس از اخراج آمریکا در این کشور به‌وجود آمده است برای خدمتی عادلانه و صادقانه به‌همه اقوام و مذاهب استفاده کند.

وی افزود حکومت افغانستان باید اتهام قومیت‌گرایی را با رعایت حقوق همه شهروندان و ایجاد فرصت‌های برابر برای آنها، از خود بزداید. آقای شهریاری تاکید کرد که مسلمانان از تمامی اقوام و مذاهب برای ایفای نقش در تمدن نوین اسلامی نیازمند امنیت پایدار هستند.

درهمین‌حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که حکومت کنونی در راستای وحدت امت اسلامی و نیز اتحاد مردم افغانستان عملکرد خوب داشته است.

درهمین‌حال، شماری از عالمان دین تعصب و تبعیض را ناجایز دانسته و بر وحدت و نیز مشارکت همه اقوام در بدنه حکومت تاکید می‌کنند.

این در حالی‌است که عارف‌‌الله عارف، معین اداری و مالی وزارت ارشاد حج‌و‌اوقاف در راس یک هیات در این نشست اشتراک کرده است. پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان این نخستین‌‌بار است که هیات حکومت کنونی در این نشست بین‌المللی اشتراک می‌کند. نشست بین‌‌المللی وحدت اسلامی ایران همه ساله برای یک هفته برگزار می‌‌شود که وزیران امور دینی، عالمان و شخصیت‌‌های مطرح کشورهای اسلامی در آن اشتراک می‌کنند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv