فعالیت گروه داعش در افغانستان باعث نگرانی کشورهای منطقه و جهان شده‌است. در تازه‌ترین مورد آنا یِویستیگنیوا معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت این سازمان که درباره افغانستان برگزار شد، گفت که کشورش نگران خطرات گروه‌های تروریستی در افغانستان برای امنیت منطقه است. این مقام روسی گفت که مقابله مقام‌های حکومت […]

فعالیت گروه داعش در افغانستان باعث نگرانی کشورهای منطقه و جهان شده‌است.

در تازه‌ترین مورد آنا یِویستیگنیوا معاون نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت این سازمان که درباره افغانستان برگزار شد، گفت که کشورش نگران خطرات گروه‌های تروریستی در افغانستان برای امنیت منطقه است. این مقام روسی گفت که مقابله مقام‌های حکومت سرپرست با تهدیدات به‌تنهایی مشکل خواهد بود و نیاز به همکاری همه‌ جانبه کشورهای منطقه دارد: ″گروه‌های تروریستی در افغانستان، با راه‌اندازی حملات و «رادیکال کردن جوانان» در پی بی‌‌ثبات ‌سازی منطقه هستند. تلاش‌های طالبان برای از بین بردن تهدیدات در افغانستان کافی نبوده و خطر گسترش تروریزم از این کشور به منطقه به ویژه آسیایه میانه، همچنان باقی است″.

همچنان منیر اکرم، نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد در این نشست، با تاکید می‌گوید که تحریک طالبان پاکستان تهدید بزرگ به پاکستان، افغانستان و صلح و امنیت جهانی است: ″تا زمانی که تحریک طالبان پاکستان و سایر گروه‌های تروریستی مهار و خنثا نشوند، به تهدیدی همیشگی برای همسایه‌گان افغانستان و احتمالاً جامعه بین‌المللی مبدل خواهند شد. تا زمانی که تحریک طالبان پاکستان فعالانه مهار نشود، می‌تواند به‌عنوان یک سازمان حمایوی برای گروه‌ها و جناح‌های تروریستی مختلف در افغانستان پس از نابودی داعش ظاهر شود″.

دراین حال ژانگ جون، نماینده چین در سازمان ملل از حکومت سرپرست افغانستان خواست اقدامات فعالانه‌ در زمینه آوردن ثبات و رشد اقتصادی انجام بدهد: ″افغانستان در مرحله حیاتی بازسازی قرار دارد و طالبان اقدامات فعالانه‌ در زمینه آوردن ثبات و رشد اقتصادی انجام داده است″.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که، مقام‌های حکومت سرپرست همواره گفته‌اند که به‌هیچ گروهی اجازه نمی‌دهند از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها کار بگیرد.

 

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv