یک مقام پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ‹سیا› گفته که واشنگتن به‌حضور رسمی در افغانستان و تعامل با حکومت سرپرست نیاز دارد. داگلاس لندن مقام پیشین سازمان اطلاعات مرکزی امریکا در انستیتو خاورمیانه گفت واشنگتن باید با سران حکومت سرپرست به‌ویژه رهبر آن درباره موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و داعش گفت‌وگو کند: ″به‌عنوان یک […]

یک مقام پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ‹سیا› گفته که واشنگتن به‌حضور رسمی در افغانستان و تعامل با حکومت سرپرست نیاز دارد.

داگلاس لندن مقام پیشین سازمان اطلاعات مرکزی امریکا در انستیتو خاورمیانه گفت واشنگتن باید با سران حکومت سرپرست به‌ویژه رهبر آن درباره موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم و داعش گفت‌وگو کند: ″به‌عنوان یک متخصص اطلاعاتی، مایلم که آمریکا حضور رسمی در میدان داشته باشد، نه فقط در کابل، بلکه به‌ویژه در قندهار، جایی که تصمیمهای رهبر حکومت سرپرست در آن گرفته می‌شود″.

داگلاس لندن که پیش از این به‌عنوان رییس مبارزه با تروریسم سازمان سیا در جنوب و جنوب غرب آسیا بوده‌است، همچنان بیان داشت که حضور فیزیکی در افغانستان ممکن است تنها با به‌رسمیت شناختن حکومت سرپرست امکان پذیر باشد.

درهمین‌حال، شماری از آگاهان می‌گویند که امریکا هم اکنون از طریق پاکستان و قطر در قضایای افغانستان دخیل است.

این مقام ارشد سیا درحالی از حضور رسمی در افغانستان سخن زده است که حکومت کنونی امریکا از زمان خروج این کشور از افغانستان از قابلیت‌های عملیات آن‌سوی افق به‎استفاده از حملات هواپیماهای بدون سرنشین و نظارت هوایی به‌عنوان ستون کلیدی ضد جاسوسی این کشور یاد کرده‌است.