در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت مهاجران افغانستان در خاک پاکستان و بازداشت آنان از سوی پولیس این کشور، سازمان ملل متحد تصمیم پاکستان مبنی بر اخراج مهاجران افغانستان را نگران کننده خواند و بر خروج داوطبانه و به‌رضایت خود شهروندان افغانستان از این کشور تاکید کرده‌است. در همین‌حال، محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع در […]

در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت مهاجران افغانستان در خاک پاکستان و بازداشت آنان از سوی پولیس این کشور، سازمان ملل متحد تصمیم پاکستان مبنی بر اخراج مهاجران افغانستان را نگران کننده خواند و بر خروج داوطبانه و به‌رضایت خود شهروندان افغانستان از این کشور تاکید کرده‌است.

در همین‌حال، محمد یعقوب مجاهد، سرپرست وزارت دفاع در مراسم چهاردهمین دور فراغت افسران از اکادمی پولیس تصمیم پاکستان مبنی بر اخراج مهاجران افغانستان را نکوهش کرده و آنرا غیر عادلانه و بی‌انصافی خوانده‌است. آقای مجاهد از مردم و عالمان دینی پاکستانی خواست که جلو چنین اعمال خشونت‌‌بار را در مقابل شهروندن افغانستان بگیرند. این در حالی‌است که حکومت پاکستان دستور اخراج تمام مهاجران بدون اسناد مستقر در این کشور را صادر کرد که در میان آنان یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند افغانستان نیز شامل است. درهمین‌حال شماری از آگاهان سیاسی و فعالان حقوق مهاجران می‌گویند که رفتار پاکستان در مقابل مهاجرین افغانستان به‌گونه سیاسی بود و کشورهای مهاجرپذیر باید مهلت اقامت مهاجر در خاک خود را افزایش بدهد. این در حالی‌است که سازمان عفو بین‌المللی و کمیسیون حقوق‌بشر پاکستان نیز خواستار تجدید نظر این کشور در تصمیم خود مبنی بر اخراج مهاجران افغانستان از این کشور شده و گفته‌اند که این تصمیم در تضاد با قوانین بین‌المللی حقوق‌بشر است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv