اداره ضد مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد با نگرانی از وضعیت بدبشری شهروندان افغانستان می‌گوید که مردم افغانستان با بحران‌های مختلف روبه‌رو اند و باید به آن‌ها رسیدگی شود. درهمین حال، شماری از آگاهان اقتصادی کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی را برای مهار وضعیت کنونی اثربخش می‌دانند. آغاز فصل سرما، افزایش فقر و […]

اداره ضد مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد با نگرانی از وضعیت بدبشری شهروندان افغانستان می‌گوید که مردم افغانستان با بحران‌های مختلف روبه‌رو اند و باید به آن‌ها رسیدگی شود. درهمین حال، شماری از آگاهان اقتصادی کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان‌های امدادرسان بین‌المللی را برای مهار وضعیت کنونی اثربخش می‌دانند.

آغاز فصل سرما، افزایش فقر و بیکاری، کاهش کمک‌های بشردوستانه شهروندان کشور را درحالی با چالش‌های جدی اقتصادی مواجه کرده‌است که اداره ضد مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد می‌گوید زمان رسیدگی به بحران‌های مختلف مردم افغانستان فرارسیده‌است. مسئول بخش افغانستان در این اداره، در شبکه ایکس، نوشت که منع کردن دهقانان از کشت کوکنار، تغییرات اقلیمی، تأثیر بازگشت انبوهی از پناه‌جویان به افغانستان و استفاده گسترده از مواد مخدر باعث شده که نیاز شهروندان افغانستان جدی‌تر شود: «در کنار سایر چالش‌ها، با اعلام ممنوعیت کشت کوکنار از سوی طالبان در سال ۲۰۲۲، بسیاری از دهقانان عایدشان را از دست داده‌اند و اینسو تغییرات اقلیمی و خشک‌سالی تأثیر خیلی منفی بر کسب و کار دهقانان و زراعت پیشه‌گان گذاشته‌است».

درهمین حال، شماری از آگاهان اقتصادی می‌گویند که تنها راه برای کنترل وضعیت بدبشری کنونی، کمک‌های بیشتر نهادهای کمک‌رسان به شهروندان کشور است.

پیشتر نیز اداره هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد «اوچا» به‌دلیل عدم برف‌باری‌های قابل توجه، احتمال داده بود که سال روان میلاد این کشور با خشک‌سالی شدید روبه‌رو شود.

گفتنی‌است که در دو سال اخیر فقر و بیکاری افزایش چشم‌گیر داشته‌است؛ با این حال، برخی مقام‌های حکومت سرپرست پیشتر گفته بودند که پیش‌بینی‌ها و گزارش‌های سازمان‌های بین‌المللی از وضعیت اقتصادی کشور، مبالغه‌آمیز است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv