پس از نزدیک به دو سال از خروج امریکا از افغانستان، رییس روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا خروج دولت بایدن از افغانستان را شتاب‌زده و فاجعه‌بار توصیف کرده و هشدار داده‌است که اگر دولت بایدن اسناد مربوط به خروج شتاب‌زده‌اش را مخفی کند، احضار خواهد شد. در همین‌حال، شماری از آگاهان سیاسی امریکا را در […]

پس از نزدیک به دو سال از خروج امریکا از افغانستان، رییس روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا خروج دولت بایدن از افغانستان را شتاب‌زده و فاجعه‌بار توصیف کرده و هشدار داده‌است که اگر دولت بایدن اسناد مربوط به خروج شتاب‌زده‌اش را مخفی کند، احضار خواهد شد.

در همین‌حال، شماری از آگاهان سیاسی امریکا را در باره سقوط نظام جمهوری مقصر دانسته می‌افزایند که این کشور سبب چالش‌های فراوانی شده‌است که اکنون شهروندان افغانستان با آن دچار اند. این در حالی‌است که پیش‌تر، کانگرس امریکا خواهان وضاحت در مورد چگونگی خروج غیرمسوولانه و فاجعه‌‌بار امریکا از افغانستان شده بود.

مایکل مک کال، رییس کمیته‌ی روابط خارجی مجلس امریکا، خروج امریکا از افغانستان را فاجعه‌بار توصیف کرده و هشدار داده‌است که اگر دولت بایدن اسناد مربوط به خروج شتاب‌زده‌اش را مخفی کند، احضار خواهد شد. آقای مک کال گفته است که وی درباره‌ی تلاش کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایند‌گان برای دریافت پاسخ از دولت در خصوص خروج غیرمسوولانه از افغانستان وارد گفت‌وگو با مارگارت شده‌‌است: ″این اولین جلسه استماعیه علنی بود که از زمان سقوط افغانستان در مورد افغانستان داشتیم. می‌خواهم بدانم که آن افسر یا فرمانده زمانی که اجازه رفع یک تهدید را رد کرد، به چه چیزی فکر می‌کرد و این تهدید به چه سطوحی در دولت ایالات متحده رسید؟!″

در همین‌حال، شماری از کارشناسان سیاسی بر این باور اند که امریکا، نظام جمهوری افغانستان را سقوط داده و تاکید می‌کنند که مشکلاتی کنونی که شهروندان افغانستان با آن دچار اند، دلیل آن شبات‌زدگی دولت امریکا در امر خروج از افغانستان است.

همزمان، برخی از آگاهان سیاسی می‌گویند که ایالات متحده از دیر زمان بدینسو افغانستان را برای منافع خود، اشغال سیاسی و اقتصادی کرده بود.

مجلس نمایند‌گان امریکا در حالی خواهان بازجویی از دولت بایدن می‌‌شود که پیش از این کانگرس ایالات‌ متحد خواهان وضاحت در مورد چگونگی خروج غیرمسوولانه و فاجعه‌‌بار امریکا از افغانستان شده بود.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv