پس از دو سال از خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، حالا مایک مک کال در نشستی صحبت‌های جان کربی مبنی بر به‌جا نماندن سلاح‌های امریکایی در افغانستان را احمقانه خوانده و می‌گوید که به ارزش هفت میلیارد دالر سلاح در افغانستان هنوزهم در دست حکومت سرپرست بر جا مانده است. وی می‌گوید حاضر است […]

پس از دو سال از خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان، حالا مایک مک کال در نشستی صحبت‌های جان کربی مبنی بر به‌جا نماندن سلاح‌های امریکایی در افغانستان را احمقانه خوانده و می‌گوید که به ارزش هفت میلیارد دالر سلاح در افغانستان هنوزهم در دست حکومت سرپرست بر جا مانده است.

وی می‌گوید حاضر است نوارهای تصویری از سلاح‌ها و پول نقدی را که جا گذاشته‌ اند، رور نما بسازد. این در حالی‌است که جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا هفته گذشته در یک نشست خبری گفت که هیچ تجهیزات نظامی در افغانستان جا نگذاشته‌اند. وی گفته تجهیزاتی که از آن حرف زده می‌شود به نیروهای امنیتی افغانستان تحویل داده شده بود تا امنیت کشورشان را تامین کنند: ″جان کربی اظهار کرده است که هیچ‌ سلاحی به‌جا نمانده، این احمقانه است. به ارزش هفت میلیارد دالر اسلحه آن‌جا است. من می‌توانم به شما نوارهای تصویری از سلاح‌ها و پول نقدی را که جا گذاشته‌ایم، نشان دهم.″

این در حالی‌است که همواره کشورهای خارجی به خصوص همسایه‌های افغانستان از استفاده سلاح‌های برجا مانده در افغانستان برضد کشورهای‌شان نگرانی کرده‌اند. همچنان مقام‌های حکومت سرپرست همواره گفته‌اند که هیچ‌گونه خطر از خاک افغانستان بر کشور‌های جهان نیست و به‌هیچ کسی اجازه دسترسی به سلاح‌ها را نمی‌دهند.

این در حالی‌است که چندین هفته گذشته وزارت خارجه پاکستان گفت که این کشور نگران تهدیدی است که ممکن است از ناحیه سلاح‌‌های بجامانده در افغانستان متوجه منطقه از جمله پاکستان باشد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv