انوارالحق کاکر که در پایان بحران سیاسی در پاکستان، به‌حیث نخست‌وزیر موقت آن کشور تعیین شده، در دو هفته گذشته چندین بار هشدار داده که اسلام‌آباد در برابر تهدیدات طالبان پاکستانی از قلم‌رو افغانستان، اقدام خواهد کرد. انوارالحق کاکر شام روز 〈شنبه، ۲۵ سنبله〉 در گفت‌وگو با یک رسانه‌ای خارجی در ارتباط به لزوم اقدام […]

انوارالحق کاکر که در پایان بحران سیاسی در پاکستان، به‌حیث نخست‌وزیر موقت آن کشور تعیین شده، در دو هفته گذشته چندین بار هشدار داده که اسلام‌آباد در برابر تهدیدات طالبان پاکستانی از قلم‌رو افغانستان، اقدام خواهد کرد.

انوارالحق کاکر شام روز 〈شنبه، ۲۵ سنبله〉 در گفت‌وگو با یک رسانه‌ای خارجی در ارتباط به لزوم اقدام نظامی در افغانستان گفته است که پاکستان حق دارد از خود دفاع کند و از هر اقدام برای حافظت از کشور خویش کار خواهیم گرفت: ″پاکستان حق دارد که از خود دفاع کند. ما قطعاً هر اقدامی را که برای حفاظت از کشور و مردم ما لازم باشد، انجام خواهیم داد. من وارد جزییات نمی‌شوم که چه نوع عملیاتی خواهد بود، اما وقتی که زمانش برسد، تصمیم می‌گیریم که چه کاری می‌کنیم؛ چی باید انجام شود و چی را می‌توان انجام داد″.

نخست‌وزیر موقت پاکستان همچنان گفته که کشورش به‌تامین صلح پایدار در افغانستان و مناطق قبایلی، حل مشکلات ترانزیتی و مبارزه با مواد مخدر همکاری داشته است.

او پیشتر نیز ادعا کرده بود که خروج عجولانه نیروهای بین‌المللی از افغانستان، باعث شده که سلاح‌های باقی‌‎مانده از ناتو به‌دسترسی شماری از گروهای تروریستی بی‌افتد. ادعای که از سوی حکومت سرپرست رد شد.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv