نخست وزیر مؤقت پاکستان می‌گوید که اسلام آباد بی‌تفاوتی حکومت سرپرست در برابر حملات تحریک طالبان پاکستان بر مردم پاکستان را تحمل نخواهد کرد. او از مقام‌های کنونی کابل خواست که این گروه را مهار یا تسلیم پاکستان کند. انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر مؤقت پاکستان بار دیگر از حکومت سرپرست خواست اعضای تحریک طالبان پاکستان را […]

نخست وزیر مؤقت پاکستان می‌گوید که اسلام آباد بی‌تفاوتی حکومت سرپرست در برابر حملات تحریک طالبان پاکستان بر مردم پاکستان را تحمل نخواهد کرد. او از مقام‌های کنونی کابل خواست که این گروه را مهار یا تسلیم پاکستان کند.

انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر مؤقت پاکستان بار دیگر از حکومت سرپرست خواست اعضای تحریک طالبان پاکستان را مهار کند یا به پاکستان تحویل بدهد. او در مصاحبه با جیونیوز گفت که بی‌تفاوتی حکومت سرپرست در برابر حملات این گروه بر مردم و نیروهای امنیتی پاکستان را تحمل نخواهند کرد: طالبان باید تصمیم بگیرند که طالبان پاکستانی را تسلیم می‌کنند یا علیه شان اقدام می‌کند. اما، این حد که تی‌تی‌پی از مصونیت برخوردار باشد و حکومت سرپرست افغانستان با بی‌تفاوتی می‌بیند که بر مردم عادی و نیروهای امنیتی پاکستان حمله می‌شود، پاسخی را به همراه خواهد داشت. ما نمی‌توانیم در برابر این وضعیت ساکت بمانیم″.

نخست‌وزیر مؤقت پاکستان می‌گوید که انتظار اسلام‌آباد این بود که حکومت کنونی افغانستان بر ضد گروه‌های تروریستی به‌ویژه تی‌تی‌پی اقدام می‌کند، اما برعکس حملات تروریستی ۶۰ درصد و حملات انتحاری ۵۰۰ درصد در پاکستان افزایش یافت: طالبان به خوبی می‌دانند که تحریک طالبان پاکستان حملات خود را علیه این کشور در کجا طراحی و سپس اجرا می‌کنند. پاکستان به حملات طالبان پاکستانی از خاک افغانستان پاسخ خواهد داد″.

اضافه بر این، رئیس شورای علمای پاکستان نیز با دفاع از اخراج مهاجران فاقد مدارک اقامتی از این کشور گفته هدف تأمین امنیت پاکستان است. حافظ محمد طاهر محمود اشرفی مدعی شد که شمار زیادی از شهروندان افغانستان در اقدامات تروریستی اخیر در پاکستان دست داشتند.

درهمین حال، شماری از آگاهان نظامی می‌گویند که برای رفع نگرانی‌های امنیتی کشورهای همسایه از خاک افغانستان، مبارزه مشترک با گروه‌های تروریستی نیاز است.

این اظهارات آقای کاکر ظاهراً در واکنش به موضع‌گیری حکومت سرپرست صورت گرفته‌است. پیشتر سخنگوی حکومت سرپرست گفته بود که حملات تی‌تی‌پی بر نیروهای امنیتی پاکستان ربطی به حکومت سرپرست افغانستان ندارد و باید حکومت پاکستان مشکل خود را با طالبان پاکستانی حل کند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv