در افغانستان در این اوخر فعالیت رسانه‌ها به‌دلیل وضعیت بد اقتصادی در حال کم‌رنگ شدن است. حالا سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ از تلاش این وزارت برای رسیدگی به‌مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران خبر داده‌است. خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشست کمیسیون بررسی تخطی رسانه‌ها گفته که این وزارت به‌مشکلات خبرنگاران رسیدگی خواهد […]

در افغانستان در این اوخر فعالیت رسانه‌ها به‌دلیل وضعیت بد اقتصادی در حال کم‌رنگ شدن است.

حالا سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ از تلاش این وزارت برای رسیدگی به‌مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران خبر داده‌است. خیرالله خیرخواه، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ در نشست کمیسیون بررسی تخطی رسانه‌ها گفته که این وزارت به‌مشکلات خبرنگاران رسیدگی خواهد کرد. وی بر ادامه کار رسانه‌ها تاکید کرده و گفته است که مطابق با فرهنگ اسلامی رسانه‌ها به فعالیت‌‌شان ادامه خواهند داد. خیرخواه همچنان افزوده که وزارت اطلاعات و فرهنگ وضعیت اقتصادی خبرنگاران و رسانه‌‌ها را مدنظر گرفته و تلاش می‌کند تا به آنان کمک و رسیدگی صورت بگیرد.

درهمین‌حال، حفیظ‌‌الله بارکزی، رییس شورای ژورنالستان افغانستان با تایید وضعیت بداقتصادی رسانه ها، خواهان همکاری نهاد های بین المللی با رسانه های کشور شده است.

همزمان با این، شماری از خبرنگاران نیز از وضعیت نا‌به‌سامان رسانه‌ها و خبرنگاران کشور ابراز نگرانی می‌کنند.

این در حالی‌است که گزارشگران بدون مرز در گزارشی گفته که طی دو سال اخیر ۱۲ هزار خبرنگار، یعنی دو سوم روزنامه ‌نگارن افغانستان از این شغل دست کشیدند. این سازمان گفته است که بیش از ۸۰ درصد خبرنگاران زن نیز این حرفه را ترک کرده‌‌اند.