مجلس نمایندگان امریکا اعلام کرده‌است که همکاران پیشین نیروهای این کشور در افغانستان در معرض انتقام‌جویی قرار دارند. درهمین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست می‎گوید که هیچ‌گونه تهدید متوجه کسانی ‌که در افغانستان هستند نیست. مجلس نمایندگان امریکا از انتقام‌جویی در برابر همکاران پیشین نیروهای این کشور در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است. این مجلس […]

مجلس نمایندگان امریکا اعلام کرده‌است که همکاران پیشین نیروهای این کشور در افغانستان در معرض انتقام‌جویی قرار دارند. درهمین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست می‎گوید که هیچ‌گونه تهدید متوجه کسانی ‌که در افغانستان هستند نیست.

مجلس نمایندگان امریکا از انتقام‌جویی در برابر همکاران پیشین نیروهای این کشور در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌است. این مجلس در بیانیه‌ای نگاشته که قرار است کمیته فرعی نظارت و پاسخ‎گویی مجلس نماینده امریکا به‌منظور رسید‌گی به این چالش میزگردی را برگزار کند. در اعلامیه آمده که این نشست می‌تواند، همکاران سابق نیروهای امریکایی را که پس خروج این کشور در افغانستان گیرمانده‌اند، کمک کند: «این نشست دو حزبی با اشتراک گروه از سربازان کهنه‌کار این کشور برگزار خواهد شد. این نشست می‌تواند، همکاران سابق نیروهای امریکایی را که پس از خروج این کشور در افغانستان زیر سلطه طالبان گیرمانده‌اند، کمک کند».

در این بیانیه همچنان تأکید شده‌است که بیشتر همکاران پیشین نظامیان خارجی در معرض انتقام از سوی حکومت سرپرست قرار دارند.

درهمین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست به این گزارش واکنش نشان داده و می‎گوید که هیچ‌گونه تهدید متوجه کسانی‌ که در افغانستان هستند نیست.

گفتنی‌است که هزاران همکار افغانستانی نیروهای امریکایی پس از خروج فاجعه‌بار این کشور از کابل در آگست ۲۰۲۱، در افغانستان باقی ‌مانده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv