پیوست به نگرانی‌های امنیتی کشورهای جهان از خاک افغانستان، تامس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور افغانستان، می‌گوید که افغانستان در حال حاضر با مشکلات متعدد از جمله بحران اقتصادی و نقض حقوق‌بشر روبه‌رو است، اما تاکید کرد که بزرگ‌ترین نگرانی امریکا در این کشور حضور و فعالیت شاخه خراسان داعش است. وست که […]

پیوست به نگرانی‌های امنیتی کشورهای جهان از خاک افغانستان، تامس وست، نمایندۀ ویژۀ ایالات متحده در امور افغانستان، می‌گوید که افغانستان در حال حاضر با مشکلات متعدد از جمله بحران اقتصادی و نقض حقوق‌بشر روبه‌رو است، اما تاکید کرد که بزرگ‌ترین نگرانی امریکا در این کشور حضور و فعالیت شاخه خراسان داعش است.

وست که در مرکز پژوهشی استمسن سخن می‌گفت اظهار داشت که تهدیده القاعده در برابر امریکا کاهش یافته است: “افغانستان: ″ایالات متحده در مورد فعالیت تندروان داعش خراسان نگرانی جدی دارد، زیرا آنان به وضاحت خواهان انجام حملات در خارج از افغانستان استند. تهدید القاعده از افغانستان و پاکستان در برابر ایالات متحده در پایین‌ترین سطح خود کاهش یافته است″.

وست اما تاکید کرد که تحریک طالبان پاکستان حالا بزرگ‌ترین تهدید منطقه می‌باشد و این گروه حملات خود را در پاکستان به‌طور گسترده افزایش داده‌است.

درهمین‌حال، برخی دیگر از آگاهان نظامی می‌گویند که برای مهار داعش هماهنگی منطقه‌ای و جهانی نیاز است.

تام وست درحالی این سخنان را ابراز کرده است که مقام‌های حکومت سرپرست پیوسته گفته اند که داعش در افغانستان سرکوب شده است و هیچ تهدید از خاک افغانستان متوجه کشورهای جهان نخواهد بود.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv