در ادامه نگرانی‌های پاکستان از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان در گفت‌وگو با تلویزیون آج نیوز گفته است که ناتوانی مقام‌های حکومت سرپرست افغانستان از کنترل شبه نظامیان پاکستانی، برای آنان قابل درک است. او افزود که پاکستان واقعیت‌‌های افغانستان، مناطق سرحدی و ایالت خیبرپختونخوا را درک می‌کند و همیشه […]

در ادامه نگرانی‌های پاکستان از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان در گفت‌وگو با تلویزیون آج نیوز گفته است که ناتوانی مقام‌های حکومت سرپرست افغانستان از کنترل شبه نظامیان پاکستانی، برای آنان قابل درک است.

او افزود که پاکستان واقعیت‌‌های افغانستان، مناطق سرحدی و ایالت خیبرپختونخوا را درک می‌کند و همیشه توانایی و نیات حکومت سرپرست را می‌‌سنجند: ″در افغانستان دولت به معنای رایج آن در کشورهای دیگر وجود ندارد. یعنی، یک دولت با اقتدار مرکزی در آنجا نیست که یک ساختار واحد حکمروایی از جمله در مناطق مرزی داشته باشد. در حکومت این کشور لایه‌های مختلف قدرت وجود دارد.

نخست‌وزیر پاکستان در پاسخ به‌پرسش خبرنگار آج نبوز که گفت که حکومت او چه شواهدی درباره ورود جنگجویان پاکستانی از خاک افغانستان دارد، از پاسخ دادن به این سوال طفره رفت و اذعان کرد که بخشی از مشکل موجود میان پاکستان و طالبان ناشی از دولت ضعیف در افغانستان است: ″همان طور که برخی می‌گویند، باید در عرصه دیپلوماتیک نیز واقعیت را نادیده نگیریم. آیا افغانستان پس از صرف ۳ تریلیون دالر و مداخله کشورهای غربی دارای یک دولت مرکزی است؟ غربی‌ها بار خود را بستند و از آنجا رفتند. حالا، حکومتی که در افغانستان باقی مانده، دی‌فکتو است و حکومت مشروع نیست.

در همین‌حال، شماری از آگاهان نظامی امریکا را متهم به‌حمایت از گروه‌های تروریستی در افغانستان می‌کنند.

پیش از این وزیر دفاع حکومت شهباز شریف تهدید کرده بود که بر پناهگاه‌های طالبان پاکستانی در افغانستان حمله می‌‌کند. کاکر در مورد لزوم حمله به شبه نظامیان پاکستانی در خاک افغانستان گفت که فعلا این موضوع در دستور کار حکومت پاکستان نیست.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv