مسعود خان، سفیر پاکستان در امریکا با اشاره به ناامنی ‌های دو سال اخیر در این کشور می‌‌گوید که هرچند ایالات متحده نیروهایش را از افغانستان خارج کرده است، اما خطر تروریزم در این کشور همچنان پابرجاست. آقای خان گفته است که اسلام‌آباد و واشنگتن تصمیم گرفته‌ اند که تهدیدات فعلی را از طریق همکاری […]

مسعود خان، سفیر پاکستان در امریکا با اشاره به ناامنی ‌های دو سال اخیر در این کشور می‌‌گوید که هرچند ایالات متحده نیروهایش را از افغانستان خارج کرده است، اما خطر تروریزم در این کشور همچنان پابرجاست.

آقای خان گفته است که اسلام‌آباد و واشنگتن تصمیم گرفته‌ اند که تهدیدات فعلی را از طریق همکاری در مبارزه با تروریزم از بین ببرند. او هرچند در مورد همکاری‌های امریکا و پاکستان جزییات بیشتر ارایه نکرده است، اما افزوده که اسلام‌آباد و ایالات متحده مسوولیت مشترک دارند تا افغانستان را به سمت ثبات هدایت کنند: ″ثبات کل منطقه به وضعیت افغانستان بستگی دارد و پاکستان و ایالات متحده در دو سال اخیر موفق به حفظ همکاری ‌های دو جانبه در حوزه امنیتی میان این دو کشور شده‌اند. از زمان خروج نیروهای امریکایی از افغانستان بیش از ۱۵۰۰ تن را در حمله های تروریسستان از دست داده‌ایم.

در حالی سفیر اسلام‌‎آباد در امریکا بر همکاری میان دو کشور در امر مبارزه باتروریزم تاکید می‌کند که شماری از آگاهان سیاسی می‌گویند که امریکا خوشبین تامین ثبات در افغانستان و بی‌ثباتی افغانستان را به‌نفع خود می‌داند.

این در حالی‌است که مقام‌های حکومت سرپرست همواره نگرانی‌های منطقه و جهانی در امر فعالیت تروریستان در افغانستان را بی جا خوانده و اعلام کرده‌اند که به‌هیچ گروهی اجازه نمی‌دهند از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها تهدید ایجاد کند.