در ادامه تنش‌ها و اتهام وارد کردن کابل و اسلام‌آباد بر یکدیگر مبنی بر حمایت و پناه دادن دهشت‌افگنان در خاک خود و استفاده ابزاری از آنان، در تازه‌ترین موضع‌گیری، نخست‌وزیر موقت پاکستان می‌گوید که کشورش حملات گروه‌های شورشی از خاک افغانستان را نکوهش می‌کند و خواستار توقف آن است. انوارالحق کاکر که در اجلاس […]

در ادامه تنش‌ها و اتهام وارد کردن کابل و اسلام‌آباد بر یکدیگر مبنی بر حمایت و پناه دادن دهشت‌افگنان در خاک خود و استفاده ابزاری از آنان، در تازه‌ترین موضع‌گیری، نخست‌وزیر موقت پاکستان می‌گوید که کشورش حملات گروه‌های شورشی از خاک افغانستان را نکوهش می‌کند و خواستار توقف آن است.

انوارالحق کاکر که در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی می‌کرد، همچنان گفت که پاکستان به سرکوب تروریستان از افغانستان ادامه می‌دهد: ″اولویت نخست پاکستان جلوگیری و سرکوب تروریزمی است که از افغانستان متوجه این‌ کشور است. پاکستان حملات تروریستی فرامرزی را در برابر این ‌کشور که توسط تحریک طالبان پاکستان، داعش و سایر گروه‌های شورشی در افغانستان صورت می گیرد، نکوهش می‌کند. ما همواره خواستار همکاری کابل برای جلوگیری از این حملات بوده‌ایم.

در همین‌حال، برخی از کارشناسان نظامی می‌گویند که خاستگاه تروریزم و افراط‌گرایی پاکستان است و برای اهداف شوم خود، گروه‌های مختلف تروریستی را پرورش می‌دهد تا از آنان استفاده کند.

با این همه اما، سخنگوی حکومت سرپرست در یک تماس تلفنی با تلویزیون نور موقف اصولی حکومت سرپرست را عدم استفاده از خاک افغانستان در برابر دیگر کشورها عنوان کرده می‌افزاید که در افغانستان گروه‌های تروریستی حضور ندارند و کسانی که با این فکر افغانستان آمده بودند تا به تروریستان بپیوندند، در بازداشت به‌سر می‌برند.

گفتنی‌است که تحریک طالبان پاکستان، مسوولیت چندین حمله مرگبار را در پاکستان پذیرفته است و مقام‌های بلند پایه پاکستان ضمن این که ادعا دارند که رهبر این گروه به افغانستان پناه آورده است، حمله کننده را به هرنحوی متعلق به افغانستان دانسته اند و تاکید کرده‌اند که پس از تحولات سیاسی پسین در افغانستان، حملات تی‌تی‌پی بر پاکستان افزایش یافته است. در برابر همه این اظهارات، حکومت کنونی پاکستان را به حل مشکلات کشورش در داخل خاک خود تشویق کرده و تاکید کرده که نباید نباید مقام‌های این کشور، راه حل مشکلات خود را در افغانستان جستجو کنند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv