در ادامه نگرانی‌ها منطقه از تهدیدهای برخواسته از خاک افغانستان، وزیر دفاع پاکستان در دیدار با وزیر دفاع تاجیکستان گفته است که این کشور و تاجیکستان به علت همسایگی با افغانستان با تهدیدهای امنیتی مشابه مواجه هستند. وزیر دفاع پاکستان تاکید کرده‌است مسایل مربوط به افغانستان باید به شکل صلح‌‌آمیزی حل شود. در همین‌حال، شماری […]

در ادامه نگرانی‌ها منطقه از تهدیدهای برخواسته از خاک افغانستان، وزیر دفاع پاکستان در دیدار با وزیر دفاع تاجیکستان گفته است که این کشور و تاجیکستان به علت همسایگی با افغانستان با تهدیدهای امنیتی مشابه مواجه هستند. وزیر دفاع پاکستان تاکید کرده‌است مسایل مربوط به افغانستان باید به شکل صلح‌‌آمیزی حل شود. در همین‌حال، شماری از آگاهان نظامی می‌گویند بی‌ثباتی در افغانستان سبب بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فرا منطقه خواهد شد. این در حالی‌است که سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که به کسی اجازه نمی‌دهند از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها کار بگیرد.

پس از سقوط حکومت پیشین وضعیت افغانستان به بحث داغ در بیشتر نشست‌های ملی و بین‌المللی را تشکیل مبدل شده‎است. در این مدت برخی از کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای همسایه افغانستان از حضور گروهای تروریستی نگرانی کرده‌اند.

حالا خواجه محمد آصف، وزیر دفاع پاکستان در دیدار با شیرعلی میرزا، وزیر دفاع تاجیکستان گفته است که این کشور و تاجیکستان به علت همسایگی با افغانستان با تهدیدهای امنیتی مشابه مواجه هستند. وزیر دفاع پاکستان تاکید کرده است مسایل مربوط به افغانستان باید به شکل صلح‌‌آمیزی حل شود.

شمار دیگری از آگاهان نظامی می‌گویند بی‌ثباتی در افغانستان سبب بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه و فرا منطقه خواهد شد.

در همین‌حال، سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که به‌کسی اجازه نمی‌دهند از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها کار بگیرد.

پیش از این نیز، برخی از کشورهای همسایه افغانستان از حضور گروهای تروریستی در کشور نگرانی کرده‌ بودند. در تازه‌ترین مورد، نخست‌وزیر هند، در بیست‌‌و‌سومین نشست سران سازمان همکاری‌‌های شانگهای گفت که نباید اجازه داده شود از خاک افغانستان برای بی‌‌ثباتی در منطقه استفاده شود.