در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان در رابطه به روزگار نا به‌سامان شهروندان افغانستان، اداره هماهنگی‌ کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد ″اوچا″ گفته است که امسال یک میلیون زن و ۷۰۰ هزار کودک در افغانستان به‌دلیل کمبود بودجه از کمک‌ها محروم شده‌اند. اوچا این خبر را در حساب کاربری ایکس خود نشر کرده‌است: ″شکاف‌های شدید […]

در ادامه نگرانی‌های منطقه و جهان در رابطه به روزگار نا به‌سامان شهروندان افغانستان، اداره هماهنگی‌ کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد ″اوچا″ گفته است که امسال یک میلیون زن و ۷۰۰ هزار کودک در افغانستان به‌دلیل کمبود بودجه از کمک‌ها محروم شده‌اند.

اوچا این خبر را در حساب کاربری ایکس خود نشر کرده‌است: ″شکاف‌های شدید بودجه تاکنون در سال روان میلادی به‌گونه‌ی است که حدود یک میلیون زن و دختر از کمک محروم مانده‌اند و هفت‌صدهزار کودک زیر پنج‌سال در هنگام درمان برای تغذیه بد، کمک دریافت نکرده اند که این امر سبب کاهش بهبود می‌شود″.
اوچا بار دیگر هشدار داده‌است که اگر بودجه تامین نشود، دست‌کم ۱۵ میلیون تن در افغانستان در بخش‌های زیادی به‌ویژه از لحاظ دسترسی به آب آشامیدنی و حفظ‌الصحه با چالش‌هایی روبه‌رو خواهند شد.

افزون بر این، سازمان جهانی خوراک سازمان ملل ضمن نگرانی از وضعیت بد بشری افغانستان، اعلام کرده که به‌دلیل کاهش بودجه، مجبور است کمک خود برای ۱۰ میلیون نیازمند افغانستان را قطع کند و از آنان حمایت نکند.

این همه در حالی‌است که حکومت سرپرست از سوی نهادهای جهانی بارها به مداخله در امور امدادی این نهادها متهم شده‌است که اخیرا شورای امنیت نیز گفت که به‌دلیل مداخله حکومت کنونی، بیش از ۵۰ برنامه کمکی متوقف شده‌است. همچنین، کاهش بودجه نهادهای امدادگر بین‌المللی، یکی دیگر از چالش‌های بزرگ فعالیت‌های بشردوستانه در افغانستان شمره می‌شود که با گذشت چندین ماه، این چالش همچنان وجود و حل ناشده باقی مانده است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv