درادامه نگرانی مقام‌های پاکستان از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان، یک مقام ارشد نظامی پاکستان بار دیگر ادعا کرد که شهروندان افغانستان در حملات اخیر در این کشور دست داشته اند. جنرال عاصم منیر، رییس ستاد ارتش پاکستان در نشستی با شماری از بزرگان قوم در پیشاور با ابراز نگرانی بار دیگر تاکید کرده است […]

درادامه نگرانی مقام‌های پاکستان از حضور گروه‌های تروریستی در افغانستان، یک مقام ارشد نظامی پاکستان بار دیگر ادعا کرد که شهروندان افغانستان در حملات اخیر در این کشور دست داشته اند.

جنرال عاصم منیر، رییس ستاد ارتش پاکستان در نشستی با شماری از بزرگان قوم در پیشاور با ابراز نگرانی بار دیگر تاکید کرده است که دست داشتن شهرودان افغانستان در رویدادهای تروریستی در پاکستان به امنیت و ثبات منطقه آسیب وارد می‌‌کند. رییس ستاد ارتش پاکستان این کار را نقض توافق‌ دوحه توسط افغانستان دانسته و همچنان گفته که برای ‎سرکوب گروه‌‌های تروریستی در خاک افغانستان اراده مستحکم دارند: ″دست داشتن افغانستانی ها در حملات تروریستی درپاکستان به صلح وثبات منطقه آسیب می‌‍رساند و انحراف حکومت موقت افغانستان از توافق دوحه است.″

همزمان با این، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی حکومت سرپرست کشوربا تاکید اینکه مسوولیت این حکومت است تا نگذارد که افغانستان سبب ناامنی و بی‌ثباتی به‌دنیا باشد، می‌گوید که حکومت کنونی اجازه نمی‌دهد که خاک افغانستان تهدیدی به‌پاکستان باشد.

درهمین‌حال، شماری از آگاه مسایل سیاسی پاکستان را ناامنی در افغانستان می‌دانند و می‌گویند ناامنی پاکستان مربوط به اوضاع سیاسی خود این کشور می‌شود.

این در حالی‌است مقام‌های ارشد پاکستان بارها ادعا کرده اند که مخالفان مسلح با استفاده از خاک افغانستان در این کشور حملات انجام می‌دهند. اما کابل همواره این ادعاها را رد کرده و با تاکید گفته است که اجازه نمی‌دهد خاک افغانستان تهدیدی به‌هیچ کشور دنیا باشد.