در ادامه نگرانی‌های جهانی مبنی بر اوضاع بد بشری در افغانستان، سازمان جهانی خوراک ضمن نگرانی از کمبود بودجه کافی برای امداد به نیازمندان افغانستان، اعلام کرده که نمی‌تواند نیازمندان این کشور را در بلاتکلیفی رها کند؛ اما، مدیر اجرایی این سازمان در مصاحبه‌ای با یک رسانه آمریکایی گفته است که اگر بودجه کافی برای […]

در ادامه نگرانی‌های جهانی مبنی بر اوضاع بد بشری در افغانستان، سازمان جهانی خوراک ضمن نگرانی از کمبود بودجه کافی برای امداد به نیازمندان افغانستان، اعلام کرده که نمی‌تواند نیازمندان این کشور را در بلاتکلیفی رها کند؛ اما، مدیر اجرایی این سازمان در مصاحبه‌ای با یک رسانه آمریکایی گفته است که اگر بودجه کافی برای کمک‌رسانی تامین نتوانند، مجبور هستند که از افغانستان خارج شوند: ″خوب، ما در میانه‌ی سپتمبر هستیم و اگر نتوانیم بودجه‌ای برای افغانستان تامین کنیم، کاملا خارج خواهیم شد. به این معنا که در حال حاضر زنان نمی توانند کار کنند، آنها نمی توانند هیچ‌گونه شغلی داشته باشند و در مورد سازمان جهانی خوراک باید بگویم که ما به زنان و کودکان خوراک می‌دهیم و اگر مجبور به عقب نشینی شویم، قحطی نتیجه‌ی این خواهد بود؛ اکنون ما حتا پول کافی برای عبور از ماه آکتوبر را نداریم″.

خانم مک کین در بخشی از سخنان خود می‌گوید که سازمان جهانی خوراک دست‌خوش بدترین کمبود بودجه در تاریخ ۶۰ ساله‌ای خود شده و در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار دارد: ″ما در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار داریم و دست‌خوش بزرگ‌ترین کم‌بود بودجه در تاریخ شصت‌ساله‌ی خود شده‌ایم. این ترکیبی از چیزهایی چون کووید ۱۹، تغییرات آب‌وهوا، تضاد و همچنین هزینه کسب‌وکار است. این چیزها در کنار هم و البته، جهانی که به نوعی از همه‌ی این‌ها خسته شده‌است. در حال حاضر، یک نارضایتی بزرگ در داخل کشورها در مورد کمک‌های خارجی و کمک‌دادن، وجود دارد″.
افزون بر این، رییس شورای عالی مصالحه ملی در دیداراش با معاون نماینده ویژه‌ی دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان، خواستار افزایش کمک‌‎های سازمان ملل به‌نیازمندان شده‌است. مارکس پوتزل نیز اطمینان داده است که این سازمان ملل متحد دوشادوش شهروندان افغانستان پیش خواهد رفت.
این همه در حالی‌است که از حدود یک سال به‌این‌سو، نهادهای امدادگر از کمبود شدید بودجه و کند شدن روند کمک‌رسانی به‌نیازمندان افغانستان نگرانی کرده‌اند و چالش کمبود بودجه همچنان باقی‌است. بر اساس آمارهای نشرشده از سوی سازمان ملل متحد، در حال‌حاضر دست‌کم، ۲۹ میلیون تن در افغانستان نیاز بی‌درنگ به‌کمک‌های بشردوستانه دارند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv