در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت بد بشری افغانستان، دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل از شکاف‌های مالی ناشی از کاهش کمک‌های بشری در افغانستان بار دیگر نگرانی کرده و در پلتفرم ایکس خود نگاشته است که به‌دلیل نبود بودجه کافی، بیش از ۳۶ هزار کودک زیر پنج سال، از کمک این نهاد در افغانستان محروم […]

در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت بد بشری افغانستان، دفتر هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل از شکاف‌های مالی ناشی از کاهش کمک‌های بشری در افغانستان بار دیگر نگرانی کرده و در پلتفرم ایکس خود نگاشته است که به‌دلیل نبود بودجه کافی، بیش از ۳۶ هزار کودک زیر پنج سال، از کمک این نهاد در افغانستان محروم شده‌اند.

گزارش همچنان از عدم دسترسی حدود ۱۰۰ هزار تن به‌خدمات اولیه صحی در کشور خبر داده است: ″شکافهای شدید بودجه تاکنون در سال ۲۰۲۳ به این معنا بوده‌است که حدود صدهزار تن به خدمات اولیه بهداشت و تغذیه دسترسی محدود داشته‌اند یا هیچ دسترسی نداشته اند. همچنین، ۳۶٫۶ هزار کودک زیر پنج سال از بسته‌های مشترک برای بهبود نتایج تغذیه در ولایت‌های دارای اولویت، محروم شدند. در صورت ادامه کمبود بودجه، ۱۷۳ مرکز سیار خدمات صحی و تغذیه در افغانستان با خطر مسدود شدن روبه‌رو است.″

افزون بر این، شبعه کانادای سازمان جهانی خوراک سازمان ملل متحد یک نوار ویدیویی از مسوول سازمان جهانی خوراک در افغانستان را در پلتفرم ایکس نشر کرده که در آن هیساهو وی لی تاکید کرده که میلیون‌ها شهروند افغانستان برای زمستان سخت پیشرو آمادگی ندارند: ″زمان ما در حال تمام شدن است. زمستان در راه است و با تمام‌شدن منابع خانواده‌ها، آنان در سراسر افغانستان آماده زمستان نیستند. بسیاری‌ها مجبور خواهند شد خانه‌های خود را ترک کنند و به‌دنبال پناه‌بردن از سختی زمستان باشند. زمستان افغانستان که کمک‌رسانی برای تمام جوامع قطع می کند، آنان را در پشت انبوه برف و یخ به دام می‌اندازد و آسیب‌پذیرترین آنان هستند که بار سنگین را بر دوش می‌کشند″.

این در حالی‌است که برنامه جهانی غذا روز 〈یک‌شنبه، ۱۹ سنبله〉 تاکید کرد که کمک‌های غذایی به‌ویژه برای جلوگیری از سوء‌تغذیه برای یک میلیون زن و کودک افغانستان، پس از وضع از محدویت‌‌ها علیه بانوان در افغانستان، کاهش یافته است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv