حکومت سرپرست به اظهارات اخیر بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در رابطه به حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان، واکنش نشان داده‌است. سخن‌گوی وزارت خارجه گفته که به پاکستان توصیه می‌کنند به جای شکایت در نشست‌های بین‌المللی، مسایل دوجانبه را رو در ور در میان بگذارد. در همین‌حال، برخی از آگاهان سیاسی […]

حکومت سرپرست به اظهارات اخیر بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در رابطه به حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان، واکنش نشان داده‌است.

سخن‌گوی وزارت خارجه گفته که به پاکستان توصیه می‌کنند به جای شکایت در نشست‌های بین‌المللی، مسایل دوجانبه را رو در ور در میان بگذارد. در همین‌حال، برخی از آگاهان سیاسی می‌گویند که پاکستانی‌ها عمیقا درک کردند که باثباتی افغانستان، بی‌ثباتی این کشور است و تلاش خواهند کرد که افغانستان را بی‌ثبات کنند. این در حالی‌است که وزیر خارچه پاکستان در نشست مونیخ گفته که، مهم ترین چالش برای کشورش، تهدید تروریستی احتمالی از افغانستان است.

همزمان با سقوط نظام پیشین و روی کار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان، مقام‌های بلند پایه اسلام‌آباد به تکرار افغانستان را کانون گرم تروریستان و گروه‌‎های هراس‌افگن قلمداد کردند که همواره حاکمان کنونی کابل آنرا تکذیب کردند. پس از اظهارات بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در نشست امنیتی مونیخ گفته بود؛ مهم‌ترین چالش برای کشورش، تهدید تروریستی احتمالی از افغانستان است، وزارت خارجه در واکنش به این اظهارات، به این کشور توصیه کرده‌ که به ‌جای شکایت در نشست‌های جهانی، مسایل دوجانبه را رودررو با حکومت سرپرست در میان بگذارد.

عبدالقهار بلخی، سخن‌گوی وزارت خارجه در صفحه توییتر خود نگاشته است که حکومت سرپرست اجازه استفاده از خاک افغانستان را علیه هیچ ‌کسی نداده است.

این در حالی‌است که وزیر امور خارجه پاکستان روز یک‌شنبه در نشست امنیتی مونیخ گفته که مهم‌‌ترین مساله برای کشورش در جامعه جهانی، تهدید تروریستی احتمالی از افغانستان است که شامل تهدید سازمان ‌هایی مانند تحریک طالبان پاکستانی، ارتش آزادی ‌بخش بلوچ، داعش و القاعده می‌‌شود.