در ادامه واکنش‌ها به‌مسدود ماندن مکتب‌های دختران بالاتر از صنف ششم در کشور،هیدربار مسوول بخش زنان دیدبان حقوق‌بشر سازمان ملل متحد در واکنش به‌اظهارات معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد آموزش دختران می‌‌گوید که در مورد حقوق زنان تعامل زیادی با حکومت سرپرست انجام شده؛ اما حاصلی نداشته ‌است. وی این اظهارات را […]

در ادامه واکنش‌ها به‌مسدود ماندن مکتب‌های دختران بالاتر از صنف ششم در کشور،هیدربار مسوول بخش زنان دیدبان حقوق‌بشر سازمان ملل متحد در واکنش به‌اظهارات معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد آموزش دختران می‌‌گوید که در مورد حقوق زنان تعامل زیادی با حکومت سرپرست انجام شده؛ اما حاصلی نداشته ‌است. وی این اظهارات را در تویتی مطرح کرده‌است.

این در حالی‌است که معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در تازه‌ترین اظهاراتش گفته است که تا زمانی‌ که دختران به‌گونه کامل به‌چوکات اسلامی عیار نشوند، به آنان اجازه مکتب رفتن داده نخواهد شد.

شمار دیگری از فعالان حقوق زن بار دیگر خواستار لغو محدودیت‌های آموزشی و کاری زنان شده و از جامعه جهانی می‌خواهند که در کنار زنان و دختران افغانستان بیستند.

پیش از این نیز برخی از مقام‌‌های حکومت سرپرست در مورد آموزش دختران اظهاراتی داشته‌اند که بیشتر نشان ‌دهنده اختلاف ‌نظر میان آنان در این مورد بوده‌است. در تازه‌ترین مورد، عباس استانکزی معین سیاسی وزارت خارجه در گرامی‌داشت از روز عاشورا در کابل خواستار بازگشایی مکتب‌ها و دانشگاه‌ها به‌روی دختران شد. همچنان سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله سوم اسد در نشستی در ولایت هرات گفت که بازگشایی مکتب‌ها و دانشگاه‌های دختران یک موضوع اختلافی میان آنان است که حل این موضوع نیاز به زمان دارد.