حارث نواز، وزیر داخله ایالت سند پاکستان، می‌گوید که حکومت این کشور متعهد به اخراج تمامی مهاجران است که به‌گونه غیر قانونی وارد پاکستان شده‌اند. وی در مصاحبه‌ای با بخش اردوی صدای امریکا ادعا کرد مهاجران که غیرقانونی وارد پاکستان شده‌اند، در جرایم جنایی در مرکز شهر کراچی دست دارند: ″این مهاجران در کراچی مشکلات […]

حارث نواز، وزیر داخله ایالت سند پاکستان، می‌گوید که حکومت این کشور متعهد به اخراج تمامی مهاجران است که به‌گونه غیر قانونی وارد پاکستان شده‌اند.

وی در مصاحبه‌ای با بخش اردوی صدای امریکا ادعا کرد مهاجران که غیرقانونی وارد پاکستان شده‌اند، در جرایم جنایی در مرکز شهر کراچی دست دارند: ″این مهاجران در کراچی مشکلات زیادی ایجاد کرده اند. در سرقت و چپاول دست دارند. ما می‌ خواستیم که این مهاجران کنترل شوند. مردم برای دهشت افگنی اینجا می‌آیند و در میان مهاجرین پنهان می‌شوند. زیاد تر حمله کنندگان انتحاری در همین‌جا پنهان می‌شوند″.

وی تاکید کرده‌است که تصمیم اقدام علیه مهاجران غیرقانونی توسط حکومت مرکزی پاکستان اتخاذ شده و مانند سایر جاها در ایالت سند نیز آغاز می‌‌شود: ″مشکل این است که مهاجران افغانستان در اینجا زندگی می‌‌کنند. در اینجا نان می‌‌خورد، آب می‌‌نوشند و سپس پرچم‌‌های افغانستان را بلند کرده و با پاکستان مخالفت می‌کنند. ما به این وضعیت افسوس می‌کنیم و حق داریم که حد اقل اینگونه افراد را اخراج کنیم″.

حکومت پاکستان از اوایل سال گذشته به‌این‌سو، به‌ویژه در ایالت سند، دست به بازداشت شهروندان افغانستان زده که فاقد اسناد قانونی اند. اما شماری از شهروندان افغانستان گفته اند که حتا با گذرنامه و ویزای پاکستان نیز بازداشت شده و مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. سازمان عفو بین‌الملل در مورد وضعیت مهاجران افغانستان در پاکستان اظهار نگرانی کرده‌است، اما وزیر داخله این ایالت می‌‌گوید که با مهاجران قانونی مشکل ندارند: ″آنان برادران ما اند و از بودن شان خوشحالیم. اما برخلاف آنعده از افرادی که به‌گونه غیر قانونی می‌آیند و دست به سرقت و چپاول می‌زنند، اقدام می‌کنیم″.

درهمین‌حال، مولوی عبدالرحمان راشد معین مسلکی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان در سفر به بندر تورخم می‌گوید که هیچ کشور ره اجازه نمی‌دهند که مهاجران افغانستان را اذیت کند.

بر اساس معلومات کمیشنری عالی ملل متحد در امور پناهندگان، درحال‌حاضر در پاکستان سه میلیون و ۷۰۰ هزار مهاجر افغانستان زیست دارد که از این میان تنها یک میلیون و ۴۰۰ هزار آن اسناد قانونی دارند. پیش از این نیز مقام‌های پاکستانی اتهام وارد کرده بودند که تروریست‌‌ها در جامه مهاجر از خاک افغانستان وارد پاکستان شده و دست به‌حملات تروریستی می‌‌زنند. اما حکومت سرپرست بارها این اتهام‌ها را رد کرده و گفته که مقام‌های پاکستان نباید افغانستان را به ناکامی‌‌های امنیتی خود مقصر بخوانند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv