انورالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان در گفت‌وگویی با تی‌آر‌تی ترکیه گفت اعلام کرد انتظار از حکومت سرپرست افغانستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی غیرواقع بینانه است. او همچنان گفت که پاکستان با لایه‌هایی از نفوذ گروه‌های کوچک و مختلف در ساختار کلی حکومت سرپرست در حال تعامل است. نخست‌وزیر موقت پاکستان با این حال، امیدواری […]

انورالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان در گفت‌وگویی با تی‌آر‌تی ترکیه گفت اعلام کرد انتظار از حکومت سرپرست افغانستان برای مقابله با گروه‌های تروریستی غیرواقع بینانه است.

او همچنان گفت که پاکستان با لایه‌هایی از نفوذ گروه‌های کوچک و مختلف در ساختار کلی حکومت سرپرست در حال تعامل است. نخست‌وزیر موقت پاکستان با این حال، امیدواری کرد که با وجود موارد چالش برانگیز در در روابط میان کابل و اسلام‌آباد، برای حذف گروهای تروریستی تعامل وجود داشته باشد: ″تصور این است که دستورات از هسته مرکزی حکومت سرپرست به صورت منظم و شفاف در سراسر افغانستان اجرا می‌شود، اما این انتظار درست نیست. طالبان به زمان نیاز دارد، ما امیدوار هستیم با وجود موارد چالش برانگیز در روابط بین افغانستان و پاکستان، اما برای حذف گروه‌های تروریستی تعامل وجود داشته باشد″.

درهمین‌حال، برخی از آگاهان سیاسی ادعا نخست‌وزیر موقت پاکستان را بی‌بنیاد دانسته و می‌گویند که لانه اصلی گروهای تروریستی در پاکستان است. آنان می‌گویند که پاکستان همسایه مناسبی برای افغانستان نبوده است. با این رو، ذبیح‌الله، مجاهد سخنگوی حکومت سرپرست می‌گوید که حکومت سرپرست به‌هیچ گروهی به‌شمول تحریک طالبان پاکستانی اجازه فعالیت در خاک افغانستان را نمی‌دهد.

گفتنی‌است که پس از فروپاشی نظام جمهوری و رویکار آمدن حکومت سرپرست در افغانستان، روابط کابل و اسلام‌آباد از تنش‌های لفظی تا درگیری مرزبانان دو کشور دچار فراز و نشیب‌های بوده‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv