مقام‌های حکومت سرپرست بارها در دیدار با نمایندگان کشورهای منطقه و جهان و همچنان مراسم‌ها خواستار رسمیت این حکومت از سوی جهان شده‌اند. جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، بار دیگر تاکید کرد که مقام‌های حکومت سرپرست در مسیر خلاف خواست جهان حرکت می‌کند و جهان قصدی برای به‌‌رسمیت شناختن این حکومت را […]

مقام‌های حکومت سرپرست بارها در دیدار با نمایندگان کشورهای منطقه و جهان و همچنان مراسم‌ها خواستار رسمیت این حکومت از سوی جهان شده‌اند.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، بار دیگر تاکید کرد که مقام‌های حکومت سرپرست در مسیر خلاف خواست جهان حرکت می‌کند و جهان قصدی برای به‌‌رسمیت شناختن این حکومت را ندارد. آقای کربی همچنان گفته است که حکومت سرپرست باید به‌تعهداتی که به‌جامعه جهانی در پیوند به‌نحوه حکومتداری به‌ویژه در برابر زنان داده است، عمل کنند: ″حکومت سرپرست باید به‌تعهداتی که به‌جهان داده عمل کند. آنها نه‌تنها به‌این تعهدات عمل نکرده‌اند، بلکه مسیر برخلاف آن را درپیش گرفته اند″.

جان کربی افزوده است که گروه القاعده در افغانستان خیلی تضعیف شده‌است و ایالات متحده تمام گروه‌های تروریستی را در افغانستان زیر نظر دارد: ″القاعده در افغانستان یقیناً خیلی، خیلی ضعیف شده است و به‌نظر نمی‌‌آید که به افغانستان بازگردد″.

درهمین‌حال، شمار از آگاهان سیاسی می‌گویند تازمانی که حکومت سرپرست به‌تعهدات جهانی عمل نکند، از سوی جهان به‌رسمیت شناخته نخواهد شد

این درحالی‌است که با نزدیک شدن برگزاری نشست فارمت مسکو، ضمیر کابلوف گفته است که قرار نیست در نشست فارمت مسکو در مورد به‌‌رسمیت شناسی حکومت سرپرست صحبت شود. این نشست با حضور نمایندگان روسیه، هند، ایران، قزاقستان، قرغیزستان، چین، تاجیکستان، ترکمنستان، اوزبیکستان و پاکستان در هفتم میزان، در شهر کازان تاتارستان برگزار شود. در این نشست از حکومت سرپرست نیز دعوت شده‌‌است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv