حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه‌‍‌ی ایران در افغانستان اعلام کرد که امریکا برای وارد کردن فشار به‌حکومت سرپرست از ابزار تروریسم مانند داعش استفاده می‌کند. آقای قمی همچنان افزود که امریکا پس از خروج از افغانستان دست به‌تقویت گروه‌های تروریستی و افراطی مانند داعش را زده‌است. آقای قمی داعش را جای‌گزین نیروهای نظامی […]

حسن کاظمی قمی، سفیر و نماینده ویژه‌‍‌ی ایران در افغانستان اعلام کرد که امریکا برای وارد کردن فشار به‌حکومت سرپرست از ابزار تروریسم مانند داعش استفاده می‌کند.

آقای قمی همچنان افزود که امریکا پس از خروج از افغانستان دست به‌تقویت گروه‌های تروریستی و افراطی مانند داعش را زده‌است. آقای قمی داعش را جای‌گزین نیروهای نظامی امریکایی دانست. سفیر و نماینده ویژه‌ی ایران در افغانستان گفت که امریکایی‌ها با تقویت داعش و گروهای تروریستی، همچنان در پی ایجاد مشکلات برای کشورهای منطقه از جمله ایران، آسیای مرکزی، چین و روسیه هستند.

آقای قمی بیان کرد که ثبات و سازندگی در افغانستان در گرو ثبات سیاسی پایدار است گفت که انتخاب نوع نظام در افغانستان مربوط شهروندان این کشور است. وی خاطر نشان ساخت که تجربه نشان داده هر زمانی که یک جریان به تنهایی در افغانستان حاکم شد، نتوانست بقا و دوام داشته باشد. آقای قمی همچنان تاکید کرد که هر تحول و رخداد در افغانستان امنیت ملی و امنیت مرزهای کشور را متاثر می‌سازد، او به‌عنوان نمونه از چهار برابر شدن آمار مهاجرت شهروندان افغانستان به ایران یاد کرد.

علی رغم ادعا و نگرانی از حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش در کشور، اما مقام‌های حکومت سرپرست پیوسته تاکید کرده‌اند که لانه‌های مهم گروه داعش را نابود کرده‌‎اند و اجازه نمی‌دهند که از خاک کشور در برابر کشورهای دیگر استفاده کند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv