در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت حقوق‌بشری و نیز وضعیت بد اقتصادی کشور، پتریشا گاسمن، معاون بخش آسیایی دیدبان حقوق‌بشر با اشاره به‌وضع محدودیت‌های حکومت سرپرست بر کار زنان می‌گوید که وضعیت در افغانستان، فعالیت بی‌طرفانه کارمندان کمک‌رسانی را با دشواری روبه‌رو ساخته است. بانو گاسمن در گفت‌وگو با رسانه‌ها این را هم گفته که کاهش […]

در ادامه نگرانی‌ها از وضعیت حقوق‌بشری و نیز وضعیت بد اقتصادی کشور، پتریشا گاسمن، معاون بخش آسیایی دیدبان حقوق‌بشر با اشاره به‌وضع محدودیت‌های حکومت سرپرست بر کار زنان می‌گوید که وضعیت در افغانستان، فعالیت بی‌طرفانه کارمندان کمک‌رسانی را با دشواری روبه‌رو ساخته است.

بانو گاسمن در گفت‌وگو با رسانه‌ها این را هم گفته که کاهش کمک‌های مالی بین‌المللی بر همه فعالیت‌های کمک‌رسانی تاثیر بد گذاشته است:″عملیات سازمان‌های کمک‌رسانی بینالمللی، بیشتر مربوط به انعطاف‌پذیری است. اما آنها در ارتباط به ادامه کار شان در افغانستان، در شرایطی بحرانی قرار دارند. مشکل جدی که همین اکنون کمک‌رسانی بشری در افغانستان به آن روبه‌رو است، کاهش کمک مالی می‌باشد که بالای همه عملیات کمک‌رسانی تاثیر گذاشته و زندگی بسیاری از شهروندان افغانستان را به‌خطر مواجه کرده‌است″.

درهمین‌حال، برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد اعلام کرد که به‌دلیل کمبود بودجه این نهاد، زنان نیازمند در افغانستان بیشتر از همه آسیب خواهند دید. این نهاد گفته که با کاهش منابع مالی، یک میلیون مادر و فرزندان شان در کشور از دریافت کمک غذایی محروم شده‌اند. پیش از این، نیز برنامه جهانی غذا اعلام کرده بود که ۴۰ میلیون تن در سال روان میلادی در ۵۱ کشور جهان به‌سطح اضطراری گرسنگی روبه‌رو اند که ۱۵ میلیون تن از آنها در افغانستان هستند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv