سرپرست وزارت خارجه و وزیر امور خارجه‌ پاکستان تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند. در بیانیه‌‌ای وزارت خارجه‌ پاکستان، آمده‌است که زرداری بر تعهد پاکستان برای یک افغانستان باثبات، صلح‌‌آمیز و مرفه تاکید کرده‌است. یک رسانه پاکستانی نوشته که این تماس تلفنی می‌‌تواند مقدمه‌ای برای سفر احتمالی امیرخان متقی به اسلام‌‌آباد باشد. همزمان با این، معاون سخنگوی وزارت […]

سرپرست وزارت خارجه و وزیر امور خارجه‌ پاکستان تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند. در بیانیه‌‌ای وزارت خارجه‌ پاکستان، آمده‌است که زرداری بر تعهد پاکستان برای یک افغانستان باثبات، صلح‌‌آمیز و مرفه تاکید کرده‌است.

یک رسانه پاکستانی نوشته که این تماس تلفنی می‌‌تواند مقدمه‌ای برای سفر احتمالی امیرخان متقی به اسلام‌‌آباد باشد. همزمان با این، معاون سخنگوی وزارت خارجه در تویترش نوشته که در این گفت‌وگو آقای متقی خواهان رهایی شهروندان زندانی کشور در پاکستان، پیش از فرا رسیدن عید سعید فطر شده‌است.

در ادامه‌ی تلاش‌های برای حل بحران کنونی افغانستان، امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه و بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه‌ پاکستان تلفنی گفت‌وگو کرده‌اند. در بیانیه‌‌ای کوتاهی که از سوی وزارت امور خارجه‌ پاکستان منتشر شده، آمده است که زرداری بر تعهد پاکستان برای یک افغانستان باثبات، صلح‌‌آمیز و مرفه تأکید کرده و افزوده است که هر دو طرف در مورد طیف وسیعی از موضوعات دوجانبه گفتگو کرده ‌اند. اما اکسپرس تریبون به نقل از منابع نوشته است که این تماس تلفنی می‌تواند مقدمه‌‌ای برای سفر احتمالی امیرخان متقی به اسلام ‌آباد باشد.

هم‌چنان معاون سخنگوی وزارت خارجه در تویترش نوشته که در این گفت‌وگو آقای متقی خواها رهایی شهروندان زندانی کشور در پاکستان، پیش از فرا رسیدن عید سعید فطر شده‌است. اکسپرس تریبون هم‌چنان نوشته است که پاکستان امیدوار بود تسلط حکومت سرپرست‌ امنیت مرزی را بهبود بخشد، اما برخلاف انتظارات، حملات طالبان پاکستانی افزایش یافته و باعث ایجاد اصطکاک در روابط دوجانبه شده‌است. درهمین‌حال، شماری از آگاهان نظامی می‌گویند که مشکلات تی‌تی‌پی به این زودی‌ها مرفوع نخواهد شد.

گفتنی‌است که امیرخان متقی دو ماه پس از روی کار آمدن حکومت سرپرست، اولین سفر خود را به اسلام ‌آباد انجام داد.