وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده‌است در سال ۱۴۰۱ بیش از یک‌هزار و یک‌صد تن بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان خود را از دست داده‌‌اند. سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث می‌گوید که در این سال با همکاری موسسه‌های بین‌‌المللی، برای بیش از ۷۰۰ هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد […]

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده‌است در سال ۱۴۰۱ بیش از یک‌هزار و یک‌صد تن بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث می‌گوید که در این سال با همکاری موسسه‌های بین‌‌المللی، برای بیش از ۷۰۰ هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد غذایی و سایر اقلام را توزیع کرده‌است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث آمار تلفات، خسارات و رسیدگی به‌آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث طبیعی سال ۱۴۰۱ را اعلام کرده‌است. محمد عباس آخوند، سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث گفته که در سال ۱۴۰۱ خورشیدی، یک‌هزار و ۱۰۲ بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان باخته‌‌اند.

وی افزوده که در این سال، نُه هزار و ۸۰۸ خانه مسکونی هم‌چنان ۸۰ هزار مواشی هم تلف شده‌است.

وی دلیل تلفات جانی و مالی شهروندان را در سال ۱۴۰۱ را سیلاب‌ها و زمین‌لرزه دانسته می‌گوید که وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث در جریان این سال با همکاری موسسه‌‌های بین‌‌المللی، برای بیش از ۷۰۰ هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد خوراکی و غیر خوراکی توزیع کرده‌‌است.

در همین‌حال شماری از کارشناسان محیط زیست تلفات و خسارت وارد شده را ناشی از تغییر اقیم که به اثر فعالیت‌های نادرست بشر انجام می‌شود، می‌دانند.

این در حالی‌است که پس از سقوط حکومت پیشین، شماری زیادی از شهروندان از کار بیکار شدند. از طرف دیگر حوادث طبیعی چون زمین‌لرزه، سیلاب و طوفان‌ها سبب افزایش افراد نیازمند به‌کمک‌های بشردوستانه در کشور شده‌است.