وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده‌است در سال 1401 بیش از یک‌هزار و یک‌صد تن بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان خود را از دست داده‌‌اند. سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث می‌گوید که در این سال با همکاری موسسه‌های بین‌‌المللی، برای بیش از 700 هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد […]

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث اعلام کرده‌است در سال 1401 بیش از یک‌هزار و یک‌صد تن بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث می‌گوید که در این سال با همکاری موسسه‌های بین‌‌المللی، برای بیش از 700 هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد غذایی و سایر اقلام را توزیع کرده‌است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث آمار تلفات، خسارات و رسیدگی به‌آسیب‌دیدگان ناشی از حوادث طبیعی سال 1401 را اعلام کرده‌است. محمد عباس آخوند، سرپرست وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث گفته که در سال 1401 خورشیدی، یک‌هزار و 102 بر اثر حوادث طبیعی در کشور جان باخته‌‌اند.

وی افزوده که در این سال، نُه هزار و 808 خانه مسکونی هم‌چنان 80 هزار مواشی هم تلف شده‌است.

وی دلیل تلفات جانی و مالی شهروندان را در سال 1401 را سیلاب‌ها و زمین‌لرزه دانسته می‌گوید که وزارت دولت در امور رسیدگی به‌حوادث در جریان این سال با همکاری موسسه‌‌های بین‌‌المللی، برای بیش از 700 هزار خانواده آسیب‌‌دیده کمک‌‌های نقدی، مواد خوراکی و غیر خوراکی توزیع کرده‌‌است.

در همین‌حال شماری از کارشناسان محیط زیست تلفات و خسارت وارد شده را ناشی از تغییر اقیم که به اثر فعالیت‌های نادرست بشر انجام می‌شود، می‌دانند.

این در حالی‌است که پس از سقوط حکومت پیشین، شماری زیادی از شهروندان از کار بیکار شدند. از طرف دیگر حوادث طبیعی چون زمین‌لرزه، سیلاب و طوفان‌ها سبب افزایش افراد نیازمند به‌کمک‌های بشردوستانه در کشور شده‌است.