وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌ها از اخراج بیش از ۲۰۰ مهاجر افغانستان از پاکستان خبر دا‌ده‌است. به گفته‌ این وزارت، این افراد به تاریخ ۲۰ حوت از طریق گذرگاه تورخم به کشور بازگشته‌اند. به دنبال اخراج اجباری مهاجران افغانستان از سوی دولت پاکستان، در تازه‌ترین مورد، وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌ها در برگه ایکسش از اخراج بیش […]

وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌ها از اخراج بیش از ۲۰۰ مهاجر افغانستان از پاکستان خبر دا‌ده‌است. به گفته‌ این وزارت، این افراد به تاریخ ۲۰ حوت از طریق گذرگاه تورخم به کشور بازگشته‌اند.

به دنبال اخراج اجباری مهاجران افغانستان از سوی دولت پاکستان، در تازه‌ترین مورد، وزارت مهاجران و عودت‌کننده‌ها در برگه ایکسش از اخراج بیش از ۲۰۰ مهاجر افغانستان از پاکستان خبر داده‌است. به گفته‌ این وزارت، این افراد به تاریخ ۲۰ حوت از طریق گذرگاه تورخم به کشور بازگشته‌اند. هم‌زمان با این، بیش از ۲ هزار مهاجر کشور از مرز اسلام‌قلعه به‌گونه‌ جبری و داوطلبانه برگشته‌اند.

از سوی هم، در نشست اعضای کمیسیون عالی رسیدگی به مشکلات مهاجرین به رهبری مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری رئیس‌الوزرا، در مورد چگونگی توزیع کمک‌ یک میلیون و ۸۰۰ هزار دالری کشور امارات متحده عربی و تهیه مواد خوراکی، لباس و بودوباش و سرمایه‌گذاران به خانواده‌های مهاجرین برگشت‌کننده گفت‌وگو شداست.

گفتنیست که براساس اطلاعات، ازختم ضرب‌الاجل تعین‌شده از سوی دولت پاکستان تا کنون، دست‌کم بیشتر از ۵۰۰ هزار تن پناه‌جوی افغانستان از پاکستان اخراج و یا هم داوطلبانه به کشور برگشته‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv