مسوولان محلی ولایت بدخشان می‌گویند که بر اثر رانش زمین در دو روستا از مربوطات ولسوالی یاوان ولایت بدخشان ۳۲۳ خانه مسکونی به‌گونه کامل تخریب شده‌است. محمد کامگار، آمر رسیدگی به حوادث ریاست مبارزه با حوادث بدخشان می‌گوید که این رانش زمین در روستاهای «یدنیل» و«مرچ ها» به‌وقوع پیوسته است. محمد کامگار می‌افزاید خانه‌های که […]

مسوولان محلی ولایت بدخشان می‌گویند که بر اثر رانش زمین در دو روستا از مربوطات ولسوالی یاوان ولایت بدخشان ۳۲۳ خانه مسکونی به‌گونه کامل تخریب شده‌است.

محمد کامگار، آمر رسیدگی به حوادث ریاست مبارزه با حوادث بدخشان می‌گوید که این رانش زمین در روستاهای «یدنیل» و«مرچ ها» به‌وقوع پیوسته است.

محمد کامگار می‌افزاید خانه‌های که بر اثر این رویداد طبیعی تخریب شده‌است، برای باشندگان این محل قابل زیست نیست و به‌کمک ریاست حوادث طبیعی ولایت بدخشان، خانواده‌های که خانه‌هایشان تخریب شده‌است، مردم به‌صورت موقت به مکان‌های دیگری منتقل شده‌اند.

وی همچنان می‌گوید که به نسبت نبود آب آشامیدنی باشندگان این روستاها با بیماری‌های گونه مبتلا شده‌اند. وی می‌گوید که ریاست حوادث مقدار مواد کمک به ساحه انتقاد داده است. وی از اداره‌های که در بخش رسیدگی به حوادث فعالیت دارند و همچنان موسسات خارجی خواست که به آسیب دیدگان این رویدات کمک کنند.

این بار نخست نیست که بخش‌هایی از بدخشان گواه رانش زمین است. پیش از این نیز بخش‌هایی از این ولایت ازجمله ولسوالی ارگو در سال ۲۰۱۴ گواه رانش زمین بود که خسارات مالی و جانی فراوان، برجای گذاشت.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv