اداره ملی غذا و داروی افغانستان اعلام کرده‌است که حدود ۱۵۰ تُن انواع مختلف مواد غذایی بی‌کیفیت و  دارو غیر استاندارد را در ولایت ننگرهار حریق کرده‌است. جاوید هژیر سخنگوی این اداره می‌گوید که این مقدار مواد تاریخ گذشته و بی‌کیفیت از چندین بدین‌سو در گمرک ننگرهار ضبط شده بود. وی از بازرگانان کشور خواست […]

اداره ملی غذا و داروی افغانستان اعلام کرده‌است که حدود ۱۵۰ تُن انواع مختلف مواد غذایی بی‌کیفیت و  دارو غیر استاندارد را در ولایت ننگرهار حریق کرده‌است.

جاوید هژیر سخنگوی این اداره می‌گوید که این مقدار مواد تاریخ گذشته و بی‌کیفیت از چندین بدین‌سو در گمرک ننگرهار ضبط شده بود.

وی از بازرگانان کشور خواست که از وارد کردن دارو و مواد غذایی بی‌کیفیت به‌کشور خودداری کنند.

درهمین‌حال، مسوولان ریاست گمرک ننگرهار از تلاش‌ها و فعالیت‌های اداره ملی غذا و دارو در این زمینه قدردانی کرده و از همکاری همه‌جانبه در این زمینه اطمینان می‌دهند. مسوولان اداره ملی غذا و دارو در ننگرهار هشدار می‌دهند که به‌هیچ‌کس اجازه ورود مواد غذایی و داروی بی‌کیفیت به‌کشور را نخواهند داد.

این در حالی‌است که از آغاز سال روانی خورشید اداره ملی غذا و داروی افغانستان حدود ۲۵۰ تُن دارو و مواد غذایی بی‌کیفیت و غیر معیاری را بین برده‌است.