قنسولگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان از رهایی ۵۸ شهروند زندانی کشور، از زندان‌های ایالات سند پاکستان خبر داده‌است. عبدالجبار تخاری سرپرست این قنسولگری می‌گوید که در بیش ازیک سال گذشته بیش از سه هزار تن، از زندان‌های این ایالت رها شده‌اند. در ادامه رهایی زندانیان کشور از زندان‌های پاکستان، قنسولگری افغانستان در شهر کراچی […]

قنسولگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان از رهایی ۵۸ شهروند زندانی کشور، از زندان‌های ایالات سند پاکستان خبر داده‌است. عبدالجبار تخاری سرپرست این قنسولگری می‌گوید که در بیش ازیک سال گذشته بیش از سه هزار تن، از زندان‌های این ایالت رها شده‌اند.

در ادامه رهایی زندانیان کشور از زندان‌های پاکستان، قنسولگری افغانستان در شهر کراچی پاکستان اعلام کرده‌است که ۵۸ زندانی اهل افغانستان، به‌شمول ۱۱ کودک از زندان‌های ایالت سند این کشور آزاد شده‌اند. عبدالجبار تخاری، سرپرست قنسولگری کشور در شهر کراچی در پیام ویدیویی که در شبکه ایکس منتشر شده، می‌گوید که افراد رهاشده از طریق مرز چمن راهی افغانستان شده‌اند. آقای تخاری می‌افزاید که در بیش از یک سال گذشته سه هزار و ۲۰۰ زندانی اهل افغانستان، به‌شمول زنان و کودکان از زندان‌های ایالت سند پاکستان آزاد و به افغانستان بازگشته‌اند.

سرپرست قنسولگری حکومت سرپرست در کراچی همچنان بیان کرد که ۲۲۱ زندانی افغانستانی، هنوز هم در زندان‌های ایالت سند به‌سر می‌برند و این قنسولگری تلاش می‌کند که آنان نیز آزاد شوند.

 همزمان با این، خلیل‌الرحمن حقانی، سرپرست وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان در دیدار با شوکو شیمو زاوا، رئیس اکمالات و امنیت کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفته‌است که دریک سال گذشته، بیش از یک میلیون مهاجر به کشور برگشته‌اند. آقای حقانی در این دیدار، خواستار ادامه کمک‌های بشردوستانه به مهاجران برگشته شد. همچنان، خانم شیموزاوا در این دیدار گفته که پیرامون مشکلات مهاجران افغانستانی با نهادهای مسئول پاکستان سخن گفته و پیش‌نهاد کرده‌است که کارت‌های مهاجران تمدید و با آنان برخورد درست صورت گیرد.

گفتنی‌است که اخراج اجباری سیل‌آسای مهاجران از پاکستان در فصل سرما، با موجی از واکنش‌ها و نگرانی‌های داخلی و خارجی روبه‌رو شده‌است. بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی از وضعیت بد زندگی مهاجران بازگشته به‌ویژه در زمستان روان ابراز نگرانی کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv