در ادامه نگرانی‌ها از اوضاع مهاجران در جهان به‌ویژه افغانستان، سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود برای رسیدگی به وضعیت مهاجران در جهان خواستار ۷.۹ میلیارد دالر شده‌است. در این گزارش آمده‌است که افغانستان نیز با داشتن بیش از ۳.۲ میلیون بیجاشده داخلی، یکی از کشورهای دارای بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان […]

در ادامه نگرانی‌ها از اوضاع مهاجران در جهان به‌ویژه افغانستان، سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود برای رسیدگی به وضعیت مهاجران در جهان خواستار ۷.۹ میلیارد دالر شده‌است. در این گزارش آمده‌است که افغانستان نیز با داشتن بیش از ۳.۲ میلیون بیجاشده داخلی، یکی از کشورهای دارای بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان است. در همین حال، شماری از فعالان حقوق مهاجران می‌گویند که حکومت کنونی کشور باید برای جذب کمک‌های خارجی برای پناه‌جویان برگشت‌کنندگان به کشور یک سلسله اقدام سیاسی و اجتماعی را روی دست گیرد تا بتواند به این افراد کمک‌های اولیه و اساسی فراهم کند.

در ادامه نگرانی‌ها از اوضاع مهاجران افغانستان، در دیگر کشورها، سازمان ملل متحد به منظور تمویل تلاش‌ها برای محافظت از مهاجران در سطح جهان و کاهش آوارگی داخلی و گسترش راه‌های قانونی مهاجرت، خواستار ۷.۹ میلیارد دالر شده‌است. سازمان بین‌المللی مهاجرت مستقر در اتریش در بیانیه‌ای خواستار این مبلغ از حکومت‌ها، شرکت‌های بزرگ بخش خصوصی و افراد کمک‌کننده شد.

امی پاپ، رییس سازمان بین‌المللی مهاجرت در تازه‌ترین گزارش خود گفته‌است که باید برای رسیدگی به مهاجران کارهای اساسی صورت گیرد. وی در بخشی از این گزارش گفته‌است که افغانستان بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان را دارد: «شواهد زیادی وجود دارد که مهاجرت، اگر به درستی مدیریت شود، سهم بزرگی در رفاه و رشد جهانی دارد. ما می‌توانیم و باید کار بهتری در این راستا انجام دهیم. شمار مهاجران و بیجاشدگان داخلی در جهان به مرز ۱۱۷ میلیون نفر رسیده است که از این میان ۷۱ میلیون نفر در داخل کشورهای شان آواره و مجبور به ترک محلات اصلی شان شده‌اند. افغانستان نیز با داشتن بیش از ۳.۲ میلیون بیجا شده داخلی، یکی از کشورهای دارای بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان است».

در همین حال، شماری از فعالان حقوق مهاجران می‌گویند که حکومت کنونی کشور باید برای جذب کمک‌های خارجی برای پناه‌جویان برگشت‌کنندگان به کشور یک سلسله اقدام سیاسی و اجتماعی را روی دست گیرد تا بتواند به این افراد کمک‌های اولیه و اساسی فراهم کند.

در حالی سازمان ملل متحد افغانستان را از جمله کشورهای داری بیشترین شمار بیجاشدگان داخلی در جهان خوانده‌است که پاکستان در این اواخر تمام مهاجران بدون مدرک افغانستان را از این کشور به‌گونه اجباری اخراج کرده و مقام‌های حکومت سرپرست آمار داده‌اند که تاکنون بیش از یک میلیون تن از پناه‌جویان افغانستان به کشور عودت کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv